Igazi tanmese, ahogy az amerikai-ukrán traktorokkal jártak oroszok
Komoly informatikai tudás kell ahhoz, hogy ezekkel a gépekkel szánthassanak és vethessenek.
Komoly informatikai tudás kell ahhoz, hogy ezekkel a gépekkel szánthassanak és vethessenek.
A Moszkva elleni szankciók miatt megnehezedett a részben Nyugaton élő orosz elit tagjainak élete, egy részük az alvilághoz fordult segítségért. A nyugati hatóságok most lecsaptak a nemzetközi pénzmosó hálózatra. Értesülések szerint a maffiát az orosz állam is segíti, Putyin elnököt is emlegetik.
Senki sem tudta volna elképzelni, hogy az október 7-i támadás ennyire súlyosan visszaüthet Amerika ellenségeire, ám ettől a térség még továbbra is veszélyes marad, írja véleménycikkében a Bloomberg publicistája.
A következő években nagyot nőhet a magyarországi biogáztermelés, amire már készül az egyelőre nem nyilvános akcióterv. A számítások szerint a támogatás nem kerülne sokba és gyorsan megtérülne, az időjárásfüggő megújulóenergia-termelés kiegészítéseként is hasznos volna.
A nagyvárosokban legalább annyira szennyezett az épületek belső tereiben áramló levegő, mint a szabadban. Ez azonban, rengeteg egészségügyi kockázat mellett, akár kiaknázható lehetőségeket is jelent.
Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.
Egyre több szó esik arról, hogy „vissza kell tartani” (tározni) kell a hazai vizeket, s azok egy részét nem szabad kiengedni az országból, mert mind kevesebb van belőlük. A víz a XXI. század stratégiai erőforrása.