Abu-Dzabi érdeklődik a Magyarországról Lázárék által kiengedett, rejtélyes múltú Klimt-kép iránt
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Az EU új migrációs politikájának érvényesítését Magyarország és Lengyelország blokkolja, de a tagállamok saját hatáskörben próbálnak felkészülni a menekülthullámokra. A folyamatosan érkező bevándorlókat új integrációs programmal és a szegénynegyedek felszámolásával segítik a svéd hatóságok. A beilleszkedés támogatására a németek, franciák és a görögök is keresik a hatékony megoldásokat.
Hogy miképpen sikerülhet félre a bevándorlók integrálása, arra talán Malmö Rosengard kerülete lehet a legjobb példa. A Svédország déli részén lévő város központi területén lévő negyed mintegy 25 ezres lakosságának több mint négyötödét teszik ki az első- és második generációs bevándorlók, s a volt Jugoszlávia köztársaságaiból, valamint a Közel-Keletről érkezettek szinte teljes szegregációban élnek: a negyed utcáin szinte csak arab vagy bosnyák szavakat lehet hallani.
A rosengardiak jövedelme jóval az országos átlag alatt van, a családok viszont az átlagosnál jóval népesebbek, körülbelül a felük négy vagy annál több emberből áll. A kerületben megjelentek a szervezett bűnözői csoportok, gyakoriak a fegyveres leszámolások, az őslakosok pedig igyekeznek a skandináv ország más tájain új otthonra találni.
A Rosengard - ahonnan a legismertebb svéd labdarúgó, a bosnyék és horvát felmenőkkel rendelkező Zlatan Ibrahimovic pályafutása indult - illetve néhány stockholmi kerület által jelképezett kudarcból ugyanakkor tanultak a hatóságok.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Egyszerre többet is.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.