Eladási listára került sok állami üdülő, a dolgozók kicsit több Szép-kártyával vigasztalódhatnak

4 perc

2023.07.24. 07:10

A közszférában dolgozók biztos nem örülnek neki, ha az újabb kormányzati ingatlanprivatizációs hullámban értékesítik az állami üdülőket és rekreációs létesítményeket.

„Az állami üdülők a napi működést is segítik, például továbbképzéseket tartanak bennük, ezért sem lenne jó elidegeníteni ezeket” – mondja Zlati Róbert, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke. Márpedig a Válasz Online birtokába került, elvileg nem titkos, de nem is nyilvános kormányhatározatban szereplő hetvennél is több, értékesítésre szánt állami ingatlan többsége üdülő. A jellemzően tóparti, gyermek-, egyetemi, rendőrségi, mentős, büntetés-végrehajtási vagy éppen katasztrófavédelmi üdülők mellett sporttelepeket és a NAV-nak a fővárosi Királyok útján lévő, oktatási központként is használt üdülőjét is eladhatják, ahol pedig sok dolgozónak tudnak egyszerre képzést tartani.

Bár Gulyás Gergely kancelláriaminiszter nemrég arról beszélt, hogy például a balatonakarattyai és -kenesei honvédüdülőket szocializációs jelentőségük miatt végül megtartják, súlyos költségvetési problémákat jelezhet, hogy mintegy 32 milliárdnyi pluszforrásért is lehajolnak, noha ezzel a saját intézményei működését is megnehezítheti kormány. Persze vélhetően legalább ekkora mértékben számolhatnak az így megspórolt fenntartási költségekkel is.

A lap szerint egyébként is 111 olyan ingatlan eladásának futottak most újból neki, melyeket azok használói határozottan meg szerettek volna tartani, ebből úgy lett 74, hogy a többi felett vagy nem volt joghatósága Nagy Márton tárcájának, vagy elismerte, hogy azokra csakugyan szükség van. A Gulyás által említettek mellett a pesti Stefánia Palota eladásáról is sikerült lebeszélni a kormányt a honvédelmi miniszter egy nemrégiben közzétett bejegyzése alapján.