Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Ukrajnának és Európának is kulcsfontosságú döntéseket kell meghoznia, mondja az Oxfordi Egyetem neves Európa-szakértő professzora a Financial Timesban.
Timthy Garton Ash úgy látja, hogy Oroszország és Ukrajna egyaránt el van szánva. Az egyik arra, hogy megsemmisíti a független szomszédos államot, a másik pedig arra, hogy ellenálljon. Szó sincs azonban arról, hogy olyan patthelyzet állt volna elő a fronton, amely miatt befagyna a viszály, vagy lehetetlenné válna a tárgyalásos megegyezés.
A szerző a Financial Times rendszeres szemleírójaként kifejti: inkább egy bonyolult és hosszú háború közepén járunk, a harcok folytatódhatnak még jövőre, sőt azután is. Putyin az ország sokkal nagyobb erőforrásaira, valamint a könyörtelenségre és a hazai diktatúrára épít. Továbbá olyan rezsimek támogatására, mint Irán, Észak-Korea és Kína.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.