Szintet lépett a Kövér-féle házmestertempó: a rendszerváltás óta először tiltanak ki képviselőket, felülírva a választói akaratot
A momentumosok és Hadházy Ákos látványos, füstgyertyás tiltakozó akcióját nemcsak rekordösszegű pénzbírsággal, hanem más, eddig példátlan szankcióval is sújtotta Kövér László. Ez a demokráciadeficit újabb szintje: a rendszerváltás óta nem fordult elő, hogy képviselőket tiltsanak ki a törvényhozásból, ahová a választók küldték őket. Megtudtuk: a döntés miatt az ellenzékiek a strasbourgi emberi jogi bírósághoz fordulnak.
A hétfői ülésnap első szavazása az ellenzéki politikusokra kiszabott rekordösszegű – összesen bő 80 milliós – fizetésmegvonásról és a Parlamentből való kitiltásukról szólt. A Kövér László által javasolt retorzió a füstgyertyázó Hadházy Ákos független, Lőcsei Lajos és Bedő Dávid momentumos képviselőket, valamint a karzatról Orbán Viktort és Putyin orosz elnököt ábrázoló fotókat leszóró, szintén momentumos Sebők Évát, Gelencsér Ferencet és Tóth Endrét érinti. A büntetési tételek a következők:
A fideszes házelnök javaslatára, kormánypárti szavazatokkal döntött az Országgyűlés a márciusban füstgyertyás akcióval az ülésteremben tiltakozó ellenzékiek megbüntetéséről. A rekordösszegű büntetés mellé újdonságként ezúttal kitiltás is jár.
Pénzbírságot eddig is gyakran és az utóbbi időben már rendre fejenként tízmilliós összegben szabott ki Kövér László, ám most először fordul elő, hogy megválasztott képviselőket – ha csak átmenetileg, néhány ülésnapról is, de – kitiltanak a munkahelyükről. Ezzel megakadályozzák őket abban, hogy a választáson kinyilvánított választói akaratnak megfelelően képviselhessék a szavazóikat a törvényhozásban – igen, akár olyan akciókkal is kifejezve tiltakozásukat, mint a füstgyertyázás.
Rekordgyorsan szabta ki Kövér László házelnök a rekordösszegű – összesen 82 milliós – pénzbírságot a Pride betiltását lehetővé tevő jogszabály szavazásánál a parlamentben füstgyertyával is tiltakozó ellenzéki képviselőkre. Ezzel azonban nincs vége az ügynek.
Az elektromos járművek terjedésével az akkumulátorgyárak már bevették Európát, de sürgősen gondoskodni kell az akkuhulladék feldolgozásáról is. A becslések nagyon rövid időn belül mennyiségi ugrást jósolnak.