Orbán veje után a kötélbarátjának is lesz egy Marriottja, de az átépített Körszálló kicsit más lesz

Branded residence, azaz márkázott lakóház lesz az egykori Körszállóból. A Marriott-tól vettek hozzá licencet. Ez lesz a tizedik ilyen, Marriott márkanév alatt futó fejlesztés Európában, a legközelebbi hasonló a belgrádi mini-Dubajban található. A 48 luxuslakásra szeptembertől lehet befizetni.

  • HVG HVG
Orbán veje után a kötélbarátjának is lesz egy Marriottja, de az átépített Körszálló kicsit más lesz

Branded residence formájában üzemel majd az egykori Körszálló a Marriott márkaneve alatt, mint Marriott Residences Budapest – derül ki abból a keddi közleményből, amelyet az ingatlan beruházója, az Orbán Viktor kötélbarátjaként is emlegetett Garancsi István érdekeltségébe tartozó Market-leányvállalat, a Market Asset Management Zrt. (MAM) adott ki.

A beruházó külön kiemelte, hogy ez lesz Magyarország első branded residence (azaz márkázott lakóház) fejlesztése, amelynek a lényege, hogy az adott ingatlan – a tervezés és az elérhető szolgáltatások révén – egy jól ismert márkához kötődik, amely nemcsak a nevét adja, de szigorú minőségi és üzemeltetési sztenderdeket is meghatároz.

Szálloda volt, luxuslakóház lesz
Fazekas István

Ennélfogva az egykori Körszálló újjáépített verziójában kialakítandó 48 exkluzív, panorámás lakás esetében a Marriott elvárásai érvényesülnek majd, amelyek lakóit olyan szolgáltatásokkal kényeztetik, mint

wellness- és fitneszterület, concierge-szolgáltatás, 24 órás biztonsági szolgálat, mozi, tárgyaló, közösségi munkatér és privát bár.

Mint a Marriott Residences hivatalos honlapjáról kiderül, világszerte több tucat hasonló lakóépület működik, de Európában még csak néhány helyen van ilyen. Budapesten így (Manchester és London, a portugáliai Algarve két egysége, a spanyolországi Costa del Sol és Barcelona, a görögországi Costa Navarino, az albániai Vlora és a sokat kritizált belgrádi mini-Dubaj hatalmas tornya után) tizedikként valósulhat meg ilyen fejlesztés. 

A kivitelezés július végén kezdődik, a kivitelező a Market Építő Zrt. lesz. A reménybeli tulajdonosok szeptembertől kezdhetik előjegyezni az ingatlanokat, de majd csak 2027 végén költözhetnek be.

Az ilyen ingatlanok jellemzően 20-30 százalékkal drágábbak a hasonló prémium kategóriás, de nem márkázott ingatlanoknál.

Július végén kezdődik a Körszálló átépítése

A beruházó azt ígéri, hogy megmenti az ikonikus épületet az utókornak.

A fejlesztésről is elárultak néhány részletet:

  • a hűtést-fűtést gáz helyett a közel nullakibocsátású talajszondás hőszivattyús rendszerrel oldják meg (ez már egyébként kötelező az új lakóépületek esetében); 
  • az épület előtti parkoló helyén egy új, nyilvános park létesül;
  • új mélygarázst építenek.

A Marriott Residences Budapest néven futó ingatlanfejlesztésben nem tulajdonos a Marriott International, a Marriott védjegyeit licenc alapján használhatja majd a fejlesztő MAM projektcége és leányvállalata, a Blue Urban Elegant Kft.

Egyébként a budapesti Marriott Hotel sem a Marriotté, ezt a közelmúltig a Duna Szálloda Zrt. tulajdonolta, de pár hete kiderült, hogy a miniszterelnök veje, Tiborcz István vásárolja meg.

Beletehénkedik a budai harmóniába, vagy illik oda? – a Körszálló története

1967 óta ikonikus épülete a fővárosnak, de az igazi fénykora nem tartott sokáig. Az utóbbi időben kollégisták és nagyvállalati dolgozók laktak benne, most pedig egy egyelőre nem részletezett, “magas hozzáadott értékű beruházás” elé néz.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek