Radar360: Lázadnak az új kata-törvény ellen
Tüntetés szerveződik a Facebookon, történelmi fotó érkezett az űrről, felpörgött az oltási hajlandóság, búcsú a James Bond-dallam szerzőjétől. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Tüntetés szerveződik a Facebookon, történelmi fotó érkezett az űrről, felpörgött az oltási hajlandóság, búcsú a James Bond-dallam szerzőjétől. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
A címben feltett kérdést a vezető európai lap külpolitikai főkommentátora teszi fel „populizmus” felcímmel, és mindjárt meg is adja rá a választ: a demokrácia megőrzéséhez olyan szavazók kellenek, akiknek fontosak a független intézmények.
Sz. kisfiúként csúszott bele a számítógépes játékok világába, majd egyre mélyebbre került. Később, nehéz élethelyzetei miatt drogozott, majd ivott is. Édesanyja mesélte el a fiú és a saját történetét. Egészen mélyre ment, mikor elmondta, milyen a családi mintázat, mi az ő felelőssége abban, hogy ez így alakult, és hogyan küzdöttek mindketten az évek során.
Hogyan fonódott össze a német nagyipar és a hatalom felé igyekvő, majd a hatalmat birtokló német nemzetiszocialista párt? Hogyan talált egymásra a náci vezérkar és a nagytőke? Miként segítette az üzleti elit kényszerből vagy meggyőződésből Hitler terjeszkedését és hatalmi politikáját? És mi történt a második világháború után a kollaboráns gazdasági szereplőkkel? Erről szól a HVG Könyvek Kiadónál megjelent Náci milliárdosok című kötet (szerzője David De Jong holland történész, oknyomozó újságíró), melynek több részletét is bemutatjuk az elkövetkező hetekben.
Valamit nagyon elnéztek a magyar illetékesek, akik immár hónapok óta várják a győzedelmes orosz seregek katlanjának bezárulását a Donbasz-vidéken.
Az energiaellátás biztonsága és a súlyos klímaválság elkerülése látszólag ellentmond egymásnak. A megoldás egyik kulcsa mégis a megújuló források rohamos bővítése.
A lengyel cégek küszködnek, hogy betöltsék az üres álláshelyeket, így jó alkupozícióban vannak a dolgozók. Csakhogy, a több fizetés magasabb árakhoz vezet.
Magyarország miatt halogatja egy nemzetközi szerződés meghosszabbítását az Európai Unió, az Orbán-kormány ugyanis már háromszor vétózta meg a megállapodást, ezért újabb határidőket tűznek ki. Az eset miatt az EU és a világ egyharmada közötti együttműködés válik keretek nélkülivé.
A kínai és az amerikai ipar nyerhet azon, hogy sorozatosan mond csütörtököt az orosz haditechnika az ukrán fronton. Moszkvától a meglévő vásárlói is elfordulnak, holott összességében többet költenek – éppen az ukrajnai agresszió miatt.
A felcsúti milliárdos cégeinek az a biztosításiszerződés-állomány kell, amely a Budapest Bank és a BNP Paribas-csoport együttműködésében jött létre.
Az EU-nak tett magyar ígéretek nem nyugtatják meg a piacokat, ukrán védelmi miniszter a magyar–orosz kapcsolatok esetleges repedezéséről ír, Trump volt tanácsadója vallomást tesz. Válogatás a világlapok írásaiból.
Több száz településen áll a szemét, mert a kukaholding és a hulladékszállító cégek milliárdokkal nem tudnak elszámolni egymással.
Gulyás Gergely szerint a helyreállítási alap ügyében már az Európai Bizottságnál pattog a labda, (ismét) civilekre lőttek az oroszok Ukrajnában. A hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Betett az Ukrajna elleni orosz invázió a visegrádi négyek kooperációjának - állapította meg a Le Figaro. A francia lap szerint Budapest és Varsó között a jogállamiság ügyében volt megállapodás, azonban ennek már vége.
A gyerekek 80 százaléka fölteszi a kezét, ha megkérdezik tőlük, kik közülük az okostelefon-függők. Lehet, hogy még ennél is több szülő figyeli aggódva a saját gyerekét, de a használat önmagában nem jelent addikciót. Van ugyanakkor olyan szakértő, aki súlyosabbnak látja ezt a problémát, mint a droghelyzetet. De honnantól számít klinikai értelemben vett függőnek egy gyerek? Mit tehet a szülő, hogy megakadályozza ezt, és mit azért, hogy bele se csússzon? Remélhető, hogy kinövi? Szakértőket kérdeztünk.
Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel: öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Lackfi Jánosnak most ebből a készletből kellett ihletet merítenie: behódolás, forintrafting, bukás, merénylet, energiakáosz.
Mi a fontosabb, a gazdasági stabilitás, az energiaellátás biztonsága vagy a sarki jég megóvása? Hogyan egyensúlyozhat egy kis ország az Egyesült Államok, Kína és Oroszország között? – ilyen kérdésekkel tért vissza a jövőt sokszor előrevetítő Borgen.
A Pew Research Center egy éven át követte, hogy mit csinálnak a Twitteren az amerikai felnőttek, ráadásul egy meglehetősen eseménydús időszakban.
Farkas Flórián, Simonka György, Boldog István, Völner Pál – az utolsó pillanatig cipelte a hatalom őket, és most sem tűnik úgy, hogy különösebben sietős volna az ügyeik végére járni. Mindeközben a sok gonddal és indulattal terhelt lakosság, úgy tűnik, immunissá vált a különféle hatalmi elfogultságokra. Vélemény.