Hús és szója helyett hínár, moszat, alga: mivel etessük a világot?
Európa is felfedezte a proteinben gazdag tengeri növények termesztésében rejlő lehetőségeket. A hínárnak fontos szerepe lehet a zöldgazdaságban és a környezet regenerálásában.
Európa is felfedezte a proteinben gazdag tengeri növények termesztésében rejlő lehetőségeket. A hínárnak fontos szerepe lehet a zöldgazdaságban és a környezet regenerálásában.
A 333 képet felvonultató Fortepan Masters című kiadványt Barakonyi Szabolcs fotóriporter-képszerkesztő állította össze.
Ha a Nyugat nem veri vissza az orosz elnök területrabló próbálkozását, akkor visszaállhatnak a világban az 1945 előtti állapotok, amikor nem tiltotta nemzetközi egyezmény a területhódító háborúkat – figyelmeztet a Wall Street Journalben megjelent véleménycikkében a Stanford Egyetem politikai filozófiával foglalkozó professzora.
Viszonylag magas áruk ellenére is sokaknak megéri zöld rendszámú autót vásárolni, így töretlen a kategória térnyerése Magyarországon. Ám a környezet hatékonyabb védelme érdekében a szektorra ráférne a szabályozás és az ösztönzés reformja.
Brit kutatók a szívroham súlyos következményeinek elhárításába vonnák be a Covid–19-vakcinák által közismertté vált mRNS technológiáját. Kiderült ugyanis, hogy ennek segítségével megoldható a szívizmok regenerálása.
Belgiumot sem kerülik el a gazdasági válság hatásai. Tovább növekszik a szakadék a gazdagok és szegények között, amire a politika szereplői is reagálnak. A családok költségei folyamatosan emelkednek – eközben pedig ki-ki keresi a megoldást a helyzet orvoslására.
A fiatal dublini zenekar új albumát egyebek közt a magány és az elszakadás érzése inspirálta.
Éppen csak egy joghézagnyi hely támadt, máris beosont a résen az Unibet, és elkezdett újra berendezkedni a magyar piacon. A kormány nem sieti el a szerencsejáték-törvény aktualizálását, sőt úgy tűnik, szívesen fogadja az egykor kiüldözött online játékszervező multit.
Valahol, valakinél, egy szoba vagy egy pince mélyén, esetleg a föld alatt ott kell rejtőzzön egy koponya. A trianoni Magyarország leghosszabb ideig uralkodó fejének a koponyája. Mi történhetett azzal másfél évtized alatt? Amióta kilopták a sírból? Tartósították? Eladták? Elásták? Kidobták? Dicsekednek vele eszmetársaik bizalmas körében, ahonnan nem szivárog ki semmi? Vagy nem vállalják ezt a kockázatot? Bár most már sokat nem kockáztatnának. A rongálás bűncselekménye rég elévült. Akár jelentkezhetnének is büszkén a tettesek. Lennének, akik a tettüket értékelnék. És vajon mi lett a „puritán” Kádár Jánosné Tamáska Mária hamvait tartalmazó, aranyból készült urnával? Értékesítették? Hamvastul vagy anélkül? Esetleg beolvasztották, és úgy csináltak pénzt belőle?
Kéz a kézben jár a várandósság és a kívánósság, amikor az állapotos kismama szinte leküzdhetetlen vágyat érez bizonyos ételek iránt. Az okok még nem tisztázottak egyértelműen, azonban spanyol kutatók most megtalálták azt az agyterületet, amelyik felelős ezért a jelenségért.
Paolo Genovese új filmje, a Szuperhősök az együttélés örömeit és nehézségeit átélők szentimentális útikalauza.
Legalább a megrendülés jeleit megadhatnánk azoknak, akik reményeit nem váltottuk valóra. Vélemény.