Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mi történik, ha felcseréljük az egyetemi előadások és az otthoni felkészülés szerepét? Két középiskolai kémiatanár különleges módszert dolgozott ki, amelyet ma már világszerte sikerrel használnak, és amely az e-learning eszköztárára is épít.
Számos magyarországi egyetem indít képzéseket e-learning alapú távoktatási formában – a hallgatók online kapják meg a tananyagokat, felkészülésüket pedig tutorok segítik.
Az online képzések már nemcsak a nyelvtanításban és a felnőttképzésben játszanak egyre fontosabb szerepet – sokak szerint a felsőoktatás jövőjét is a hibrid, vagyis az online és a hagyományos módszerek ötvözése határozza majd meg.
Kell-e közvetítő nyelv ahhoz, hogy hatékonyan tanuljunk angolul vagy németül? Bele merünk-e vágni egy olyan tanfolyamba, ahol az oktató egyáltalán nem magyaráz magyarul? Nyelvtanárok mesélnek az egy- és a kétnyelvű oktatásról.
Nyelvtanárokat kérdeztünk arról, mennyire könnyen tanulnak magyarul az angol, német, francia vagy más anyanyelvűek, és mit tartanak a legnehezebbnek a magyar nyelvben.
Miért ragadt bent több mint 90 ezer diploma az egyetemeken és főiskolákon a nyelvvizsga hiánya miatt? Miért jutunk el nehezen a sikeres nyelvvizsgáig? Szakértő nyelvtanárt, nyelvi coach-ot kérdeztünk.
Akármikor, akárhol tanulhatnak azok, akik a hagyományos helyett az online oktatást választják. Sokan azonban nem tudják megfelelően kezelni ezt a fajta "szabadságot". Milyen hibákat érdemes elkerülniük azoknak, akik online tanfolyamokkal fejlesztenék készségeiket, szereznének új ismereteket?
Miért könnyebb nyelveket tanulni online? Milyen módszereket érdemes használni? Többek között ezekről mesélt Rácsai Dávid norvégnyelv-tanár, aki négy különböző nyelven beszél, de további tervei között szerepel például a francia, sőt még a japán nyelv elsajátítása is.
Milyen szempontok alapján érdemes online kurzust választani? Miért célszerű ütemtervet készíteni, és milyen hibákat kell elkerülni az e-tanfolyamok elkezdésekor? Útmutató az online tanuláshoz.
Hogyan lehet nyelveket tanulni online, ingyen? Milyen alkalmazások és oldalak közül érdemes válogatni? Mire jó a Duolingo, a Forvo vagy a Babbel? És mi az a language exchange? Mutatjuk.
Számtalan YouTube-csatorna közül válogathatnak azok, akik szívesen mélyednének el a fizikában, a csillagászatban, a matematikában, a biológiában, a vegyészetben vagy bármilyen más tudományban. Az otthoni tanulásból ráadásul azok sem maradnak ki, akik nem beszélnek angolul.
Idegen nyelveket, programozást, sőt akár horgolni is lehet tanulni egy alkalmazás és egy telefon segítségével – rengeteg ingyenes app közül lehet válogatni, amelyek egy része ráadásul a versenyszellemünkre épít.
Az általános iskolásoktól a végzős középiskolásokon át egészen az egyetemistákig, dolgozó felnőttekig bárki találhat olyan online kurzust, amellyel eredményesen készülhet fel a nyelvvizsgára, az érettségire vagy bővítheti tudását informatikai, művészeti vagy más területen. De milyenek az online kurzusok? Hogyan tehetik próbára tudásukat az online tanulók? És honnan lehet megtudni, hogy minőségi tanfolyamról van-e szó?
Egy egyetemi professzor előadását hallgatni a saját fotelünkben ülve? Nyelvóra a konyhánkban, a reggeli kávé kortyolgatása mellett? A legtöbben az időhiány és kényelmi szempontok miatt választják az online tanulást, de sokak számára a digitális tananyagok, a Skype-órák, a videós előadások jelentik a tanulás egyetlen elérhető formáját. Miért jelent segítséget az e-learning a kórházi ápolásra szoruló diákok vagy éppen a fogyatékossággal élő hallgatók számára? Utánajártunk.
Ma már a Skype-on veszünk órákat magántanároktól, dokumentumokat, fotókat és hangfájlokat osztunk meg egymással, és valamelyik közösségi oldalon folyamatosan tartjuk a kapcsolatot virtuális csoporttársainkkal − de hogyan nézett ki a távoktatás az internet megjelenése előtt? Milyen az, amikor a hatéves általános iskolás csak a rádión keresztül hallja a tanítót?
Vajon miért olyan magas a lemorzsolódók aránya az online tanfolyamokon? Miért öli meg a motivációt az ingyenesség? És miért kell önfegyelem az e-tanuláshoz? Utánajártunk.
A programozástól az idegen nyelveken át a jógáig ma már szinte bármit lehet online tanulni. De milyen tanfolyamok közül lehet válogatni? És az e-learning melyik formáját érdemes választani? Skype-korrepetálást, self-paced kurzust vagy valamilyen vegyes megoldást?
Könyvet, ételt, színházjegyet – online bármit venni kényelmes és egyszerű. Így van ez a tanulással is, az e-kurzusok hallgatói úgy osztják be az idejüket, ahogyan csak szeretnék, nem kell órarendhez igazodniuk. És nem ez az online tanulás egyetlen előnye.
Az oldalon elhelyezett tartalom az Eduline megbízásából a HVG BrandLab közreműködésével jött létre. A tartalom előállításában a hvg.hu és a HVG hetilap szerkesztősége nem vett részt.