A diákok csaknem negyede külföldi egyetemre ment a Fazekasból
Leginkább a brit és a holland egyetemeket vették célba.
Leginkább a brit és a holland egyetemeket vették célba.
Este az Eduline-on a ponthatárok mellett friss statisztikák és elemzések is készülnek amikből megtudhatják, hol voltak a legmagasabb vagy éppen a legalacsonyabb ponthatárok.
Több középiskolában már az érettségi szezon előtt online ballagást tartottak.
Az ELTE hat szakterületen került be az ARWU rangsorára.
Itt tudja ellenőrizni a matematika-írásbeli feladatainak megoldásait.
Hatványozós feladatot is kaptak az érettségizők.
A Magyartanárok Egyesületének elnöke szerint az érvelés volt a legkönnyebb feladat az idei érettségin.
Az egyik legrégebbi brit magániskola csapatát is legyőzték.
A legtöbb helyen 1000-1100 forintért lehet kétfogásos ebédet rendelni, az éttermek így próbálják túlélni a lezárásokat.
Csak három népszerűbb szak volt a jogászképzésnél.
Sokan idegenkednek az online óráktól, a hagyományos tantermi képzést kedvelik inkább. Van olyan fővárosi nyelviskola, ahol a beiratkozók száma az ötödére csökkent.
Ismét bevethetik az orvosi egyetemre járó hallgatókat.
A minisztérium szerint, ha a krónikus beteg tanárokat kivonnák az oktatásból, akkor az iskolák egyötöde működésképtelenné válna.
Nem elég a britek kilépése az EU-ból, még ez Erasmus-programot is otthagyták, pedig továbbra is rengeteg hallgató szeretne Nagy-Britanniában tanulni. Lengyel és magyar hallgatók ötletével foglalkozhat az Európai Parlament.
Történelemből és magyarból magától értetődő, de akár matekvizsgán is előjöhet olyan kérdés, ami kapcsolódik a járványhoz. Az Eduline összegyűjtötte, milyen járványos témák közül válogathattak az érettségi kérdéssor összeállítói.
Öt emlékezetes érettségibotrányt gyűjtött össze az Eduline a holnap kezdődő rendhagyó érettségi alkalmából. A legutóbbi tavaly volt, emlékszik?
Közzétette a központi középiskolai felvételi előzetes eredményeit az Oktatási Hivatal. Az adatokból kiderül: a diákoknak idén is a matematikateszt ment nehezebben, az átlagpontszám pedig mind a három évfolyamon alacsonyabb, mint a tavalyi – írja az Eduline.
Vannak olyan iskolák, ahonnan kitiltották, máshol tanórai gyakorlásra is használják a telefonokat. Úgy tűnik, a diákok sokkal találékonyabbak tanáraiknál, ha az oktatóappokról van szó, a tizenévesek többsége kipróbált már olyan alkalmazást, amellyel nyelvet, matekot vagy éppen természettudományt tanulhat.
Tudjuk, hogy egy-egy nyelvet körülbelül hányan beszélnek, de mi a helyzet programnyelvekkel? Van olyan, amelyet már 4-5 millióan ismernek szerte a világban. Akárcsak egy idegen nyelvet, egy programnyelvet is bárki tanulhat – akár online is, eredményesen.
Gamernek lenni ma már nem csak annyit jelent, hogy valaki számítógépen játszik szabadidejében. Az e-sport az oktatásban is megjelent: a világ különböző egyetemein, de már középiskolákban is indítanak e-sport kurzusokat.
Az oldalon elhelyezett tartalom az Eduline megbízásából a HVG BrandLab közreműködésével jött létre. A tartalom előállításában a hvg.hu és a HVG hetilap szerkesztősége nem vett részt.