Ezzel a trükkel ráveheti gyermekét, hogy egészségesen táplálkozzon
Úgy látszik, a gyerekek fejében nem lehet valami egyszerre finom és egészséges is.
Úgy látszik, a gyerekek fejében nem lehet valami egyszerre finom és egészséges is.
A szenvedélybetegség gyógyításában fontos szerepet játszik a sorstársakkal való kapcsolat.
Ráadásul minél kreatívabb valaki, annál inkább csal.
„A magyar csapat játéka nyomán megnőtt az én önértékelésem, önbizalmam is” – véli Hevesi Krisztina sportpszichológus, az ELTE oktatója, aki az EB alkalmából összefoglalta, miben más az idei bajnokság, mint a többi. Vélemény.
A tudatos jelenlét után itt a tudatos étkezés! Csak az érzékszerveinket kell hozzá segítségül hívnunk.
Hogyan fordulunk magunk ellen, és betegítjük meg magunkat? Meddig és miben okolható a beteg? Feldmár András pszichológus és Büky Dorottya, a Feldmár Intézet igazgatója ezúttal a test és az én kapcsolatáról beszélget.
A feketepiacon virágzó spermakereskedelem segített feltérképezni a személyiségjegyeket.
Mosolyogni kell, nincs mese, akár erőltetetten is.
A gyerekek különösen nagy veszélynek vannak kitéve a szexuális bűncselekmények elkövetőivel szemben: a családtagok követik el az abúzusok nagy részét. Szőke András pszichológus számos kiskorú áldozatnak nyújtott terápiás segítséget.
"A mindfulness segít, hogy az önismeretünket, sőt a vezetői képességeinket fejlesszük" - állítja Márky Ádám végzős orvostanhallgató, a mindfulness magyarországi népszerűsítője, aki cikkében összefoglalja, miért érdemes elsajátítanunk a tudatos jelenlét állapotát.
Az idegtudomány szerint a szabad akarat, ahogyan arra a mindennapokban gondolunk, nem létezik. Cselekvéseinket az agyunk irányítja, döntéseinket gyakran nem tudatosuló folyamatok határozzák meg.
5 éves a HVG Extra Pszichológia! Ebből az alkalomból egy hétig a legelső, 2011-es számunkból szemlézünk, melyben többek között utánajártunk, mitől leszünk valójában boldogok, hogyan választunk és döntünk, hogyan változtak meg a női és férfiszerepek a családban és a munkában napjainkban – továbbá mit tehetünk azért, hogy helyrebillenjen az egyensúly.
A családi harmónia nem magától jön létre, meg kell érte dolgozni. Néha könnyebb, néha nehezebb, és attól, hogy egyszer összejött, nem biztos, hogy a jövőben is össze fog jönni. De még ha a gyerekek nem a szülők klónjai, és ha a közös halmaz kicsi is, értő odafigyeléssel megtalálható és megőrizhető a harmónia.
Mégsem csupán a realitások előli menekülést jelenti.
Melyek azok a motivációk, amelyek mentén döntünk egy párkapcsolatban, sőt egy párkapcsolatról? Van nőies és férfias agy? Az evolúció – közelebbről az evolúciós pszichológia – sok mindenre választ ad.
A szülésre felkészülés az eseményen túl a szülői szerepre hangolódás is: nemcsak a kiságynak kell helyet találni a lakásban, hanem egész életünk átrendeződésével számolnunk kell. Anyák napi cikkünkben áttekintjük, hogyan is zajlik az érési folyamat, amelynek eredményeként az anyában létrejön a baba iránti érzelmi elköteleződés.
Még gyerekcipőben jár, de egyre több kutatás foglalkozik azzal, hogyan tudunk védekezni a digitális hazugságok ellen.
A politikai korrektség kedvez a brainstormingoknak – állítja egy amerikai kutatás.
Baráti társaságban, családban, munkahelyen nagy kedvvel kategorizáljuk az embereket. Természetesen másképp címkézi az ember önmagát, másképp a barátait, rokonait és az ismeretleneket. Miért van szükségünk a biztonságra, hogy az emberek típusokba sorolhatók?
Az évek alatt felhalmozott tapasztalatainkat láthatatlan „évgyűrűknek” is nevezik. Három gyakorlat közelebb visz minket a feltérképezésükhöz.
Az oldalon elhelyezett tartalom a HVG Extra Pszichológia közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.