Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Lenovo

Laptoppal a karbonlábnyom ellen: így kompenzálhatja mindennapi energiafogyasztását

Az ENSZ 2030-ig tartó időszakra vonatkozó fenntartható fejlődési menetrendjében 17 célt foglalt össze: a világszervezet előírásait idővel minden országnak, ezen belül pedig az ipar szereplőinek is be kell tartani. Lássunk egy olyan IT-céget, ami nemcsak betartja, de túl is teljesíti saját vállalásait, sőt, a fenntarthatóbb jövő élérése érdekében felhasználóit is együttműködésre hívja.

Yettel

Egy problémából sikeres vállakozás: podcastunkban a Manna Szappan megálmodójával beszélgettünk

A natúrkozmetikumok piacán az elmúlt években hatalmas növekedés történt, azonban egy hazai vállalkozás már ezt megelőzően is természetes alapanyagokból, adalékmentesen készítette termékeit. A Manna Natúr Kozmetikum ma is manufaktúraként működik, de az egykor kétfős családi vállalkozás mára már az egyik legsikeresebb hazai céggé vált. Kreativitásról, az alapanyagok egyensúlyáról és a különleges termékekről is kérdeztük a vállalkozás alapítóját. Mérlegen a siker: podcastunk vendége Varga-Darabos Andrea.

ÖPOSZ

Előre tervezni, gondoskodni és ezekre ösztönözni – Mi teszi a jó vezetőt?

Az előrelátás – legyen szó bármilyen területről – képes szavatolni a nyugalmunkat, biztonságot ad számunkra és környezetünk számára egyaránt. Munkavállalóként, családfenntartóként, fiatalként, idősebbként, de akár például munkáltatóként, felelős vezetőként is kitüntetett szerepe lehet a különböző megtakarítási formáknak, mint az előre tervezés legkézenfekvőbb eszközeinek. Az elmúlt időszak nehézségei pedig még inkább megtanítottak arra, hogy az öngondoskodás, illetve környezetünk erre való ösztönzése mindig kifizetődő. Utóbbi felelőssége különösképpen érinti a vezetőket. Nagy Csabával, az ÖPOSZ elnökével és az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatójával, valamint Végh Richárddal, a BÉT vezérigazgatójával beszélgettünk arról, hogy ők hogyan látják mindezt.

Inforg Zrt.

A hazai kkv-k továbbra is forintban fizetnek, ha ingatlanról van szó

Az elmúlt időszakban számos itthoni vállalkozás helyezte át székhelyét a főváros belsőbb kerületeiből Budapest szélére, illetve az agglomerációba a megközelíthetőség és a kedvezőbb bérleti díjak reményében – derült ki a Trend International Piackutató Kft. által végzett ingatlanpiaci felméréséből. De legyen szó akár raktározásról, akár irodabérlésről, a válaszadók a forint alapú bérleti díjat részesítik előnyben.

Aruba Cloud

5 tévhit, ami miatt nagyon lemaradtak a hazai vállalkozások

A digitalizációt még ma is sokan félreértelmezik: a kkv-k, a nagyvállalatok, de még a magánszemélyek is azt vallják, hogy ismerik és élnek a lehetőségeivel. A legtöbb esetben sajnos ez nem így van. Íme 5 tévhit, amelyekkel jobb, ha leszámolunk, ha szeretnénk, hogy vállalkozásunk jövőálló és digitálisan felkészült legyen.

Yettel

Hamburger-rajongóból étteremtulajdonos: podcastunkban Jancsa Janival beszélgettünk

Pénzügyi elemzőből blogger, majd a hazai burger színtér meghatározó szakértője és véleményvezére lett. Több mint félezer burger teszt után még mindig rajong a hamburgerekért: folyamatosan képzi magát, vallja, hogy csak úgy lehetsz valaminek a szakértője, ha megfelelő minőségű munkát raksz bele. Kérdés, hogy sikerült-e mindezt úgy véghez vinnie, hogy az egyensúly megmaradjon. A BrandTalks podcast vendége Jancsa Jani volt.

Lenovo

Kreativitás és csúcstechnika: ezeken a területeken a kettőt nem lehet szétválasztani

A válasz egyszerűbb, mint gondolná: mindhárom területen rengeteg adatot megmozgató szakemberek dolgoznak, akiknek professzionális munkaállomásra van szükségük, hiszen a legújabb kasszasiker, a legújabb csúcsverda, vagy épp a meglévő tudományos ismereteinket gyökeresen átalakító felfedezés csak akkor válhat valósággá, ha a kutatási vagy fejlesztési folyamatok során megbízható technológia jelenti az alapot, amire az adott terület szakértői építhetnek.

Acer

Laptop hétköznapi használatra, de nem hétköznapi funkciókkal

Egy laptop vagy notebook ma már egyáltalán nem az üzletemberek kiváltsága, sőt, a globális chiphiány idején már lassan ott tartunk, hogy egy asztali gép összerakása jóval komolyabb összeget igényel, mint egy laptop vásárlása. Egyre elterjedtebbek a pénztárcabarát modellek is, amelyek praktikusak strapabírók, ugyanakkor könnyűek és stílusosak is.

BrandLab

Növekvő profit és irigylésre méltó céges eredmények? Íme, a sikeres vállalkozás hat fontos hozzávalója

A sikeres üzlet receptjét minden vállalkozó máshogyan diktálná le, egyben azonban mindannyian egyetértenek: a kitartás és a szorgalom mellett nemcsak szerencsére van szükség, hanem bátorságra is. Szakkönyvek és előadások sora foglalkozik azzal, hogyan lehet könnyen, gyorsan, nagy forgalmú céget létrehozni, az oktatóanyagokból az azonban szinte mindig hiányzik: a „könnyen” helyett minden kezdő vállalkozó inkább a „nehéz” és „küzdelmes” szavakkal jellemzi az indulás időszakát. De mégis mi az, amit jó, ha megfontol és megfogad az, aki most vágna bele élete üzletébe? Íme, néhány tanács azoktól, akik már sikerrel túljutottak ezen.

Legrand

E-járműtöltés: ha nem figyelünk a biztonságra, hatalmas károkat okozhatunk, nem csak az autónknak

Ez e-mobilitás dinamikus terjedését a világot sújtó üzemanyagárak, az autógyártók dízelbotrányai mellett a környezettudatosság is nagy mértékben fűti. Miközben egyre hosszabb távokat teszünk meg egyre gyorsabban a Föld körül, az is egyre fontosabbá vált, hogy közlekedésünket fenntarthatóvá tegyük. Az azonban kérdés, hogy felkészültünk-e a változásra? Hiszen a fejlődést nemcsak átélni, tanulni is kell.

CMS Budapest

Mit tegyünk, ha üzleti partnerünk kriptóval fizetne?

Az orosz-ukrán háború miatt különösen aktuális a kérdés, hiszen az Oroszország elleni gazdasági szankciók miatt előfordulhat, hogy egyes cégek deviza helyett kriptoeszközökkel rendeznék a számlájukat. Ennek lehetőségét, jogi és számviteli aspektusait jártuk körül a CMS jogi szakértőinek segítségével, akik a készülődő új európai uniós kripto-szabályozás rejtelmeibe is beavattak.

EFAFLEX Hungária Kft.

Az építőipar növekszik a leggyorsabban, mégsem örülhetünk?

Nyakunkon a vállalati év vége, az üzleti eredmények, a megtérülési mutatók zavart számolgatása, az excel-táblák tologatása és az ezzel együtt járó kellemetlen felismerés, hogy a kitűzött célokat idén sem értük el. De mi lehet a probléma, ami miatt évről évre semmi sem változik, ha az éves eredményeket összegezzük? Ha már megtörtént a felismerés, hogy valami nem jól működik, itt az idő, hogy szembenézzünk a cégirányítás valós problémáival és feltegyük a kérdést: megfelelően vezetjük-e a vállalatot és haladunk-e a piac diktálta trendekkel?

Schneider Electric

Az ipari forradalom az okoskismegszakítóval elérte a szervertermeket is

Az Ipar már 4.0, de a szerverterem még nem okos? Mivel a világ egyre több adatot termel és fogyaszt, egyre magasabb szinten van a digitalizáció, egyre több cégnek van szüksége valamilyen adatközpontra, elkerülhetetlen, hogy az adatközpontok is felokosodjanak. Főleg, ha szeretnénk elkerülni a klímakatasztrófát: ugyanis az egyre több szerver (és hűtése) egyre többet fogyaszt, így elkerülhetetlen, hogy hatékonyan használják fel hozzá az áramot. Ehhez pedig a villamossági berendezéseket is fel kell okosítani.

DHL Supply Chain Magyarország Kft.

A sikeres vállalkozás titka: találja ki a terméket, a többit pedig bízza másra!

Bár még nem vagyunk túl a járványon, az utóhatásait már minden területen érezzük. Így van ez az e-kereskedelem szegmensében is: a fizikai boltok bezárásával az online térre való átállás olyan gyors volt, hogy az online kereskedelem növekedése messze túlmutat minden eddigi előrejelzésen. Hely azonban maradt azoknak is, akik most kezdenének új, online vállalkozásba, ezért Kemény Zoltánt, a DHL Supply Chain Magyarország ügyvezető igazgatóját kérdeztük arról, hogy lehetünk akár holnap mi is sikeres webshoptulajdonosok munkaerő, adminisztrációs és logisztikai problémák nélkül.

1
12 13 14 15 16
33