Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem okozott jelentős változást a koronavírus okozta világjárvány a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások raktárbérlési igényeiben – derül ki a Trend International Piackutató Kft. által végzett ingatlanpiaci felmérésből.
A sikeres üzlet receptjét minden vállalkozó máshogyan diktálná le, egyben azonban mindannyian egyetértenek: a kitartás és a szorgalom mellett nemcsak szerencsére van szükség, hanem bátorságra is. Szakkönyvek és előadások sora foglalkozik azzal, hogyan lehet könnyen, gyorsan, nagy forgalmú céget létrehozni, az oktatóanyagokból az azonban szinte mindig hiányzik: a „könnyen” helyett minden kezdő vállalkozó inkább a „nehéz” és „küzdelmes” szavakkal jellemzi az indulás időszakát. De mégis mi az, amit jó, ha megfontol és megfogad az, aki most vágna bele élete üzletébe? Íme, néhány tanács azoktól, akik már sikerrel túljutottak ezen.
Ez e-mobilitás dinamikus terjedését a világot sújtó üzemanyagárak, az autógyártók dízelbotrányai mellett a környezettudatosság is nagy mértékben fűti. Miközben egyre hosszabb távokat teszünk meg egyre gyorsabban a Föld körül, az is egyre fontosabbá vált, hogy közlekedésünket fenntarthatóvá tegyük. Az azonban kérdés, hogy felkészültünk-e a változásra? Hiszen a fejlődést nemcsak átélni, tanulni is kell.
Az orosz-ukrán háború miatt különösen aktuális a kérdés, hiszen az Oroszország elleni gazdasági szankciók miatt előfordulhat, hogy egyes cégek deviza helyett kriptoeszközökkel rendeznék a számlájukat. Ennek lehetőségét, jogi és számviteli aspektusait jártuk körül a CMS jogi szakértőinek segítségével, akik a készülődő új európai uniós kripto-szabályozás rejtelmeibe is beavattak.
Nyakunkon a vállalati év vége, az üzleti eredmények, a megtérülési mutatók zavart számolgatása, az excel-táblák tologatása és az ezzel együtt járó kellemetlen felismerés, hogy a kitűzött célokat idén sem értük el. De mi lehet a probléma, ami miatt évről évre semmi sem változik, ha az éves eredményeket összegezzük? Ha már megtörtént a felismerés, hogy valami nem jól működik, itt az idő, hogy szembenézzünk a cégirányítás valós problémáival és feltegyük a kérdést: megfelelően vezetjük-e a vállalatot és haladunk-e a piac diktálta trendekkel?
Nagyszabású fejlesztés közeledik a végéhez a Müpa melletti területen. A Millennium Gardens júniusi átadása előtt beszélgettünk Makk Károly Dömötörrel, a TriGranit bérbeadásért felelős menedzserével.
Az Ipar már 4.0, de a szerverterem még nem okos? Mivel a világ egyre több adatot termel és fogyaszt, egyre magasabb szinten van a digitalizáció, egyre több cégnek van szüksége valamilyen adatközpontra, elkerülhetetlen, hogy az adatközpontok is felokosodjanak. Főleg, ha szeretnénk elkerülni a klímakatasztrófát: ugyanis az egyre több szerver (és hűtése) egyre többet fogyaszt, így elkerülhetetlen, hogy hatékonyan használják fel hozzá az áramot. Ehhez pedig a villamossági berendezéseket is fel kell okosítani.
Bár még nem vagyunk túl a járványon, az utóhatásait már minden területen érezzük. Így van ez az e-kereskedelem szegmensében is: a fizikai boltok bezárásával az online térre való átállás olyan gyors volt, hogy az online kereskedelem növekedése messze túlmutat minden eddigi előrejelzésen. Hely azonban maradt azoknak is, akik most kezdenének új, online vállalkozásba, ezért Kemény Zoltánt, a DHL Supply Chain Magyarország ügyvezető igazgatóját kérdeztük arról, hogy lehetünk akár holnap mi is sikeres webshoptulajdonosok munkaerő, adminisztrációs és logisztikai problémák nélkül.
A városok átalakulása feltartóztathatatlan, de a transzformáció módja kérdéses. Az biztos, hogy a közlekedés átformálása az élhetőbb városok kulcsa, ez azonban nem feltétlenül jelenti az autók visszaszorítását.
Magyarország magányos ország. 1 millió ember van ma egyedül hazánkban, közülük rengetegen, több mint 600 ezren 65 év felettiek. Videós stábunkkal egy idősek klubjába látogattunk el, és beszélgettünk a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársával arról, hogy hogyan segítenek ők azoknak, akik egyedül vannak, a klubtagokkal pedig arról, hogy hogyan küzdenek meg azzal, hogy a legtöbb időt egymagukban töltik. Fontos, hogy az elmúlt években különösképpen sok fiatal is találkozott az elszigeteltség. Nekik is ki kellett találniuk, hogy hogyan lássanak ki mindebből, ezért megkerestünk egy végzős gimnazistát, hogy ossza meg velünk tapasztalatait arról, hogyan érintette a karanténidőszak magányossága, illetve mit tett azért, hogy enyhítsen ezen az érzésen.
A rendszerváltás óta példátlan februári pénzeső (a 13. havi nyugdíj és az előző évinél 5 százalékkal magasabb nyugdíj, a megemelt minimálbérek, a 25 év alatti fiatalok szja-mentessége, és persze a gyermekeseknek járó szja-visszatérítés) miatt most sokaknak keletkezhet akkora megtakarítása, amelyet már a párnaciha és a befőttesüveg helyett érdemes befektetni. De vajon mibe? Ennek eldöntése habitus kérdése is, valaki hajlandó kockázatot vállalni és azt el is viselni, mások inkább óvatos típusok. Mint azonban cikkünkből kiderül, odafigyeléssel akár mindenki megtalálhatja a számítását, a karakteréhez legjobban passzoló befektetési stratégiát.
Egy apró kis fémdarab, egy tenyérnyi papírlap, mégis van, hogy milliókat ér. A numizmatika éppen ettől szép azok szerint, akik évtizedek óta ezzel foglalkoznak. Bár a gyűjtők az érmékre és a papírpénzekre úgy tekintenek, mint a történelem segédtudományára, mára egyre több befektető jelenik meg az aukciókon, akik megtérülő befektetést látnak benne. Mindez nem véletlen: a régiségek ezen piaca soha nem látott mértékben virágzik Magyarországon, persze csak azoknak, akik ismerik és tudják, milyen érmékbe és papírpénzekbe érdemes fektetni a pénzüket.
Van kész válaszunk arra, hogy mi tesz minket emberré? Közhelyek forognak a szánkban, ha megkapjuk ezt a nagy és súlyos kérdést, talán érezzük, sejtjük, mégis nehezen körvonalazzuk. Szerencsére időről időre veszi valaki a fáradságot, és igyekszik megfogalmazni helyettünk ő. Lássuk, mire ment Maria Schrader és az Én vagyok a te embered.
2022-ben világszerte további befektetésekre kerülhet sor az 5G-be, amely elterjedéséből a vállalatok egyre szélesebb köre profitálhat majd – véli Jon Guinness, a Sustainable Future Connectivity stratégiai portfóliómenedzsere, aki azt is elárulja, milyen tematikus területekre fog összpontosítani a jövő évben.
Sok cégóriás látványos megoldásokkal kápráztatja el munkáltatóit, ezzel biztosítva azok jóllétét és a fluktuáció csökkenését. Bár ezek mindenki számára vonzók lehetnek, fontos figyelni az egyszerűbb igényekre is, főként, hogy a Covid-19 óta néhány igencsak nagyobb prioritást élvez. Utánajártuk, hogy milyen trükkökkel lehet jelenleg egy munkahely álommunkahely.
Hogyan lehet üzemanyagot, időt, erőforrást, összességében költségeket spórolni a logisztika és a szállítmányozás területén? A korábbinál hatékonyabb, gazdaságosabb és zöldebb megoldásokról Wojciech Mlynarczyk, a Raben Trans European Hungary Kft. nemzetközi szállítmányozási üzletágvezetője beszélt.
Sokszor hajlamosak vagyunk morogni a túlzott nyomás, a számtalan tennivaló és a rohanás miatt. Pedig sokan vannak, akik inkább elviselnék ezeket, minthogy újra egyedül, magányosan töltsék mindennapjaikat.
A cégek, vállalkozások egyértelműen egyre inkább a felhőbe költöznek, ez a mondat szinte már senkinek nem okoz meglepetést. Ritkán gondolunk azonban bele, hogy végül is hogyan kapcsolódhatnak céges dolgaink a felhőhöz, és úgy általában az internethez, főleg nagyobb vállalatoknál, ahol szigorú biztonsági szabályok, sok rétegű rendszerek és sokszor méregdrága, de mára elavult hardveres infrastruktúrával kiépített saját, belső hálózat is van. Szerencsére mostanra van olyan megoldás, amivel úgy modernizálhatunk, hogy nem kell mindent a nulláról kezdeni, sőt, a meglévő hardvereket, kiépült kapcsolatokat is lehet használni: ez az SD-WAN, az internet és a magánhálózatok előnyeit egyesítő szoftveres hálózati megoldás.
Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy az informatikai felhő egyetlen fogalom, pedig valójában ma már széles skálán mozognak a megoldások, és több (egymást átfedő) kategória is létezik, ráadásul nem mindenkinek ugyanaz a választás lesz jó. Cserébe, a bőség zavarán túl, mára kezd körvonalazódni, hogy van olyan verzió, ami a legtöbb cégnek jó lesz, ez pedig a hibrid felhő, minden más megoldás előnyével – és összességében elég kevés hátránnyal.