Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

CMS Budapest

Kötelező oltás a munkahelyen: nem az elbocsátás a cél

Munkajogi és adatvédelmi kérdéseket is feszeget az oltakozáshoz kötött foglalkoztatás kérdése, ezért is érdemes a munkáltatóknak szakember segítségét igénybe venni az ezzel kapcsolatos döntés meghozatalakor. Az mindenesetre jól látszik, hogy a munkáltatóknak nem az a célja, hogy a munkavállalóikat ne tudják foglalkoztatni és őket fizetés nélküli szabadságra küldjék, hanem az, hogy különböző jutalmazási eszközökkel ösztönözzék őket az oltakozásra.

CIB Bank

Nem szeretne várni új autójára? Itt a megoldás!

Egyértelműen az új autókra való meghosszabbodott várakozási időnek tudható be, hogy jelentősen nőtt mind a személygépkocsik, mind a nagyhaszongépjárművek rövid távú lízingje – mutat rá Fekete Csaba, a CIB Lízing vezérigazgatója.

Daikin

Így csökkentsük a fűtésszámlát környezettudatosan!

Van valami, amit senki sem szeret ősszel meg télen: a fűtéssel kapcsolatos kiadásokat. A tudatosabbak még nyáron vagy ősszel kihívják a szerelőt egy karbantartásra, hogy ne meglepetésként érje őket, ha nem működik a fűtési rendszerük. De hogyan tudjuk valójában csökkenteni a fűtési költségeket – ráadásul úgy, hogy ezzel még környezettudatosok is legyünk?

Cirko Film

Belegondolt már abba, mennyit tudhatnak a szomszédai?

Daniel Brühl első önálló rendezése, a magyarul kicsit vésztjósló címet viselő Saját lifttel a pokolba (angolul Next Door, németül Nebenan) pontosan ezzel a gondolattal játszik el: tetszik vagy sem, az ablak nyitva van, sőt, át is látnak a körülöttünk élők, a rendelt csomagjaink pedig néha eggyel arrébb érkeznek meg, kíváncsi szemek és fülek pedig mindig vannak, és lesznek is.

BMI Bramac

„A világ legegyszerűbb dolga a főzés, ha merünk játszani” – interjú Sárközi Ákossal

Az ország egyik legjobb és legismertebb séfje, akit egyaránt inspirál a játékosság, a művészet, a fizika vagy épp egy tetőcserép formavilága. Aki, ha a vendég szeretné, akár a konyhába is beengedi. Aki háromszavas leírásokkal dolgozik az étlapon, de alapos oka van rá. Aki pontosan meg tudja mondani, hogy mit adnak hozzá a gasztrokultúrához a főzős műsorok vagy a fine dining az otthoni főzéshez. Sárközi Ákos Michelin-csillagos séffel beszélgettünk.

Swedsteel-Metecno

Válságálló ipari csarnokok: mi a titkuk?

A minőség és az innováció segíti a magyar cégek fennmaradását az alapanyagárak drasztikus növekedése idején is. Két olyan hazai, az építőiparban tevékenykedő és a könnyűszerkezetes acélcsarnokokat gyártó Swedsteel-Metecno Kft.-vel szoros együttműködésben álló vállalatot néztünk meg közelebbről, amelyek úrrá tudtak lenni a 2020-as és a 2021-es év nehézségein.

UpScale

Egyben vagy szeletelve: hogyan modernizálják a bankok az örökölt rendszereiket?

A modernizációról beszélni manapság már elcsépeltnek hathat, hiszen szinte naponta találkozunk vele. De mit jelent valójában ez a bankok informatikai csapatainak mindennapi munkájában? Melyik bank miért és hogyan szeretné leváltani a régi „monolit” rendszereit, illetve hol tartanak ezek a fejlesztések? Lássuk, mit gondolnak erről a bankok és a fejlesztők IT-szakemberei!

DT-ITS

Amerikai modell alapján magyar szupercsapatokat építenek

Mit keres az AWS a magyar Deutsche Telekom IT Solutions-nél? Mi az a J’DIS? Miért érdemes 625 órát fordítani egyetlen team összeállítására? Mesterséges intelligenciát használó szupercsapatot állít össze a DT-ITS, ha a módszerük és projektjük működik, az anyagcég, a Deutsche Telekom Németországban, Szlovákiában, Oroszországban is elkezdi alkalmazni.

HONOR

Intelligens világot építeni, függetlenül

Grandiózus tervekkel és egy elképesztő tulajdonságokkal rendelkező csúcstelefonnal kezdi meg önálló életét a HONOR. Ennek apropóján Alex Wang Xi-vel, a cég közép-kelet-európai részlegének ügyvezető igazgatójával beszélgettünk, az okostelefonok mellett olyan témákat is érintve, mint az okosotthonok vagy a mesterséges intelligencia.

Raiffeisen Bank

Eljött a zöld befektetések ideje: de mik is azok az ESG-alapok?

Egyre többet hallani az ESG-alapokról, -vállalatokról és -befektetésekről. Mégis, sokak számára a növekvő népszerűség ellenére sem tiszta teljesen, mi fán teremnek ezek a konstrukciók. Mitől zöldek és mit jelent a nevükben az E, az S és a G? Mitől hasznosak a társadalom számára is? Pontokba gyűjtöttük a legfőbb fogalmakat és elveket, amelyek mentén érdemes ilyen befektetésben gondolkodni.

CMS Budapest

Biztos, hogy biztonságban vannak titkai?

A munkaszerződések szerves része, bírósági perek zajlanak miatta, milliárdos fájdalmat okozhat, ha kiderül. Az üzleti titok szabályozása több jogterületet is érint, a cégek jelentős része mégsem fordít kellő figyelmet rá. Sokszor csak akkor kapnak észbe, amikor már kitudódtak a legféltettebb üzleti titkaik. A CMS Budapest szakértőivel beszélgettünk az üzleti titokról kereskedelmi jogi, versenyjogi, munkajogi, valamint a szellemi alkotásokhoz fűződő jog szempontjából.

OTP Alapkezelő

Befektetéssel a klímacélokért

A napokban ért véget a COP 26, az ENSZ Éghajlatváltozási Konferenciája, amelyen az állam- és kormányfők tettek kibocsátáscsökkentési, illetve karbonsemlegességi vállalásokat. A cél a globális felmelegedés megállítása, az átlaghőmérséklet emelkedésének az ipari forradalom előtti szinthez képest 1,5 fokon belül tartása. De nem kizárólag az államok szintjén lehet tenni egy élhető jövőért, mi magunk is hozzájárulhatunk a klímacélokhoz, akár befektetéseinken keresztül.

Xiaomi

Így lehet profi videós egy mobillal

Ma már egyre kevesebben emlékszünk azokra a családi vagy más közösségi eseményekre, ahol egy, vagy ritkább esetben néhány ember elővette a kompakt videókameráját, és felvételeket készített. Ami korábban egy szűk kisebbség kiváltsága volt, az manapság már bárki számára elérhető. De mégis, hogy legyünk igazán jó amatőr videósok? Nézzük, mit tanácsol egy profi!

UpScale

Modernizáció nagyvállalatoknak, az alkotás örömével

Modern technológiákat vezetnek be nagyvállalati környezetbe, az új, innovatív, jellemzően nyílt forráskódú megoldásokat képesek megfeleltetni a nagyvállalatok, köztük nagy bankok, azonosítási, naplózási, monitoringolási, IT-biztonsági és egyéb elvárásainak. Így a nagy szervezetek is elérhetik a gyorsaságot, rugalmasságot és költséghatékonyságot eredményező informatikai eszközöket, rendszereket. De mivel foglalkozik még az UpScale? Pintér Szabolcs ügyvezetővel beszélgettünk.

OTP Bank Nyrt.

Lehet-e egy 20 forintos zacskót bankkártyával fizetni?

Kockázatmentesebb, gyorsabb és mindenki számára jobban követhető a bankkártyás vásárlás, mégis vannak még kereskedők, akik ódzkodnak tőle. Egy bankot és egy kereskedőt kérdeztünk arról, mik a legnagyobb tévhitek a bankkártyás fizetéssel kapcsolatban, és hogyan tud segíteni egy pénzintézet a kereskedőknek a terminál kiválasztásában, beüzemelésében és működtetésében.

DVM group

A világ legszebb tengerpartjaival kellene versenyeznie a magyar irodáknak, de a legtöbbjük még eddig a felismerésig sem jutott el

Épphogy túlestek az irodai közösségek a sokkszerűen érkező, korábban elképzelhetetlen kultúraváltáson, azaz a home office széleskörű elterjedésén, rutinná válásán, máris itt a következő megoldandó probléma: a munkavállalók egy része erősen vonakodik feladni az otthoni munkavégzést. A visszacsábításukban vasszigor vagy tétova kísérletek helyett a vezetők és alkalmazottak közötti párbeszéd és közös gondolkodás vezethet valódi megoldásokhoz, az eszközpark ehhez viszont még sok cégnél szűkös.

ASUS Magyarország

Ma már ezt is tudja egy irodai laptop

A világjárvány sokakra sokféleképpen hatott, az irodai dolgozóknál viszont olyan változást is láttunk, ami miatt azt is át kell gondolni, milyen eszközöket használunk. Mindennél elterjedtebb lett a home office, az eszközöket is nagyon sokan vitték magukkal haza, az eddigi munkahelyi laptop hirtelen a nappaliban találta magát, ahol aztán ki volt téve a véletlenül ráömlő kakaónak, fix hely híján könnyen leverték a családtagok, ésatöbbi, egyszóval mindennél nagyobb igénybevételt hozott az eddigi munkaeszköznek a járvány.

Daikin

Nem láthatók, de köztünk élnek: harc a szennyezett levegővel

Életünk körülbelül kilencven százalékát beltérben töltjük, ahol – bár nem is vagyunk tudatában – a levegő sokszor akár ötször szennyezettebb, mint kültéren. Legyen szó iskolákról, irodaépületekről, szállodákról, éttermekről vagy akár nagyobb üzlethelyiségekről, ma már léteznek olyan mindenhol alkalmazható, beltéri levegőminőség-érzékelők, amelyek segítségével mérhető a levegő szennyezettségi szintje, és jelzést kaphatunk, ha beavatkozásra van szükséges.

E.ON

A zöld energia a fenntartható jövő alapja – Jamniczky Zsolttal, az E.ON igazgatósági tagjával beszélgettünk

„A bolygó felmelegszik és élhetetlenné válik, akár már az unokáink számára, s hogy ez ne így legyen, vissza kell fogni a széndioxid-kibocsátást” – mondja Jamniczky Zsolt, az E.ON Hungária Csoport igazgatósági tagja. Az energiacég a nagy nemzetközi vállalatcsoport tagjaként úttörő szerepet játszik Magyarországon a fenntartható energetikai megoldások elterjesztésében, az e-mobilitástól, a napelemes rendszerek telepítésén át, egészen az évtizedekkel ezelőtt épített villamos hálózatok fejlesztéséig. A szemünk előtt alakul át az energia világa, ami a mindennapi életünkre is hatással lesz, erről beszélgettünk.

1
14 15 16 17 18
32