Japánban sokan nem mennek sehova a közösségi autókkal, inkább alvásra, ebédre vagy csomagmegőrzőnek használják

Olcsóbb, mint beülni valahova egy órára.

  • hvg.hu hvg.hu
Japánban sokan nem mennek sehova a közösségi autókkal, inkább alvásra, ebédre vagy csomagmegőrzőnek használják

Az Orix és a Times24 nevű helyi, bérbeadó cégeknek tűnt fel, hogy rengeteg autójuk a bérlés után alig megy valahova – írja egy angol nyelvű japán lap.

A két cég vizsgálatot indított, hogy megértse mindez, miért történik. Meglepetésükre: ezeket az autókat olyan egyszerű dolgokra használják, mint a szunyókálás vagy egy ebéd elfogyasztása, sőt, van, aki igazából csak bepakol pár dolgot a kocsiba egy időre, mintegy megőrzőként használva az autót.

„Gyakran bérelek autót, hogy délben egyek benne – mondja egy 31 éves ügyfél. – Alig van hely különben, hogy egy dobozos étellel leüljek valahova nyugodtan.”

Flickr

Más pedig szunyókálni szokott az autókban egy kicsit, például ügyféltalálkozó előtt.

Japánban 30 percre mindössze 400-500 jen (kb. 4-5 euró) egy autó és néhány kattintással máris a közelben van egy nyugis kuckónk. Sőt, az is benne van a pakliban, hogy valaki egy éjszakát is eltöltsön egy ilyenben, ha a helyzet úgy hozza.

Persze ilyenkor a kocsit járatják, hogy menjen a klíma vagy a fűtés, ami egyáltalán nem tesz jót a környezetnek, amelynek védelmét szolgálná elvileg részben a kocsimegosztás.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.