Állítólag van egy titkos laboratóriuma a Huaweinek, amit csak úgy hívnak: a Fehér Ház
A Bloomberg tárta fel, hogy a Huawei kínai főhadiszállása egyben egy titkos labor otthona is, ahol jövőbeni technológiák után kutatnak.
A Bloomberg tárta fel, hogy a Huawei kínai főhadiszállása egyben egy titkos labor otthona is, ahol jövőbeni technológiák után kutatnak.
Tízmillió kanadai dollár óvadék fejében szabadon engedték, de megfigyelés alatt tartják a kínai Huawei pénzügyi igazgatóját, akit amerikai kérésre Vancouverben vettek őrizetbe. Az USA igyekszik elszigetelni a kínai céget, a tét az 5G mobiltechnológia uralása.
A dél-koreai gyártó egy Twitter-bejegyzés miatt került kellemetlen helyzetbe, a posztot ugyanis egy iPhone-ról osztották meg. Megpróbálták eltüntetni, de egyesek gyorsabbak voltak náluk.
Az amerikai kínai kereskedelmi háború egyik frontvonalát a Huawei jelenti. Az USA szerint a kínai óriás kémkedik és az Irán elleni szankciók megkerülésével is vádolható. De leginkább gyilkos versenytársa a nagy amerikai technológiai óriásoknak.
Amellett, hogy egy bírósági döntés után ideiglenesen megtiltották több iPhone-modell importját és forgalmazását Kínában, egyes vállalatok maguk is egyfajta iPhone-embargót vezettek be.
Ha a dizájnt nézzük, évek óta a visszafogottság jellemzi az iPhone-okat. Egy most napvilágra került szabadalom alapján ez azonban radikálisan megváltozhat.
Meng Van-csout napok óta fogva tartotta a kanadai rendőrség, szabadulásakor sírva fakadt. Az ügynek még nincs vége, a pénzügyi vezető februárban újra bíróság elé áll.
Az ügyész nem akar kötélnek állni, szerinte ugyanis szabadon engedése esetén Meng Van-csou elrejtőzne a hatóságok elől.
A kínai cég vezérigazgatóját az Irán elleni szankciók megsértésével vádolják.
Nem veszik át az amerikai félelmeket, jól megy a közös üzlet.
A kanadai miniszterelnök, Justin Trudeau szerint nem politikai ügy húzódik meg Meng Van-csou csütörtöki letartóztatása mögött.
A kanadai hatóságok az Egyesült Államok kérésére kanadai átutazása során előzetes letartóztatásba helyezték a Huawei pénzügyi igazgatóját, Meng Van-csoút. Az eset után közleményt adott ki a vállalat.
Kiadja-e Kanada az USA-nak a Huawei főnökének lányát? Amerikai kérésre fogták el Meng Van-zsu-t Vancouverben, ahol a Huaweit képviselte, mint a kínai óriás pénzügyi igazgatója.
A letartóztatás okát még nem közölték a hatóságok, de az Egyesült Államokban például több ügyben is nyomoznak a Huawei ellen, például az Iránnal szembeni szankciók be nem tartása miatt.
Eltávolodik „nagy testvértől”, önállósodó márkaként is helyet követel magának a legnagyobb telefongyártók toplistáján a Huawei csoporthoz tartozó Honor.
Úgy tűnt, semmi sem állhat útjába annak, hogy a Samsung mutassa be az első olyan okostelefont, amelyen egy kis kör alakú nyílás rejti csupán a mögötte lévő kamerát (Infinity O kijelző). Azután váratlanul megjelent a Lenovo, és minden a feje tetejére állt.
Egészen mostanáig úgy tűnt, a Huaweié lesz az első Infinity O kijelzős telefon, azonban a Samsung egy egész héttel megelőzheti.
Úgy tűnik, végül csak sikerül beelőzni a Samsungot, a Huawei ugyanis még az idei évben lerántja a leplet az Infinity O kijelzővel szerelt Nova 4-ről.
Az okostelefonok után a napokban számítógépeivel is belép a magyar piacra a Huawei.