Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A kanadai miniszterelnök, Justin Trudeau szerint nem politikai ügy húzódik meg Meng Van-csou csütörtöki letartóztatása mögött.
Ahogy megírtuk, csütörtökön letartóztatták a Huawei alapítójának lányát, a cég pénzügyi vezetőjét és elnökhelyettesét Kanadában.
Meng Van-csou letartóztatásának okát akkor nem közölték a hatóságok, de a BBC most azt írja, a kanadai miniszterelnök, Justin Trudeau szerint nem politikai ügyről van szó. Kína ezzel szemben úgy látja, a történtek nagyon is politikai motivációhoz köthetők, a helyzet pedig emberi jogi kérdéseket is felvet.
Meng ügyéről pénteken dönt a kanadai bíróság, a nőt végső esetben az Egyesült Államoknak is kiadhatják.
Szintén a BBC írt arról korábban, hogy a letartóztatásnak az Iránnal és Észak-Koreával szembeni szankciók megsértéséhez lehet köze.
Az elmúlt hetekben derült ki, hogy nemzetbiztonsági kockázatra hivatkozva Ausztráliában, Új-Zélandon is megtiltották a Huawei-nek és a ZTE-nek, hogy 5G-hálózatot fejlesszenek, majd később az Egyesült Államokban és Nagy-Britanniában is korlázták ezen tevékenységüket.
A Huawei csütörtökön azt közölte, semmilyen információt nem kaptak arról, hogy mivel gyanúsítják Menget, ahogy arról sincs tudomásuk, hogy bármit elkövetett volna.
Ha kíváncsi az ügy fejleményeire, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.