Figyelmeztetést adott ki a SPAR: be ne dőljön, ha ilyet lát a neten
Értékes sparos vásárlási utalványok terjednek az interneten. Egyetlen probléma van velük: semmire nem jók.
Értékes sparos vásárlási utalványok terjednek az interneten. Egyetlen probléma van velük: semmire nem jók.
A boltokban megugrott a vizek, üdítők, jégkrémek forgalma, de a grillsajtokat és kerti medencéket is viszik, mint a cukrot.
Jó éve volt a Sparnak, 46 milliárd forinttal nőtt az árbevétel, és ugyan többet is költöttek, mint 2017-ben, 19,8 milliárd forint lett a profit.
Még mindig sokan a bankfiókban intézik az átutalásaikat, postán adják fel az adóbevallásukat, és ügyfélszolgálatnál kötik a biztosításukat, pedig ez komplett időpocsékolás. Ráadásul ma már beírathatjuk a gyereket az iskolába, rendezhetjük a rezsinket, és akár be is vásárolhatunk online.
Megnyitotta online shopját a SPAR, az üzletlánc termékei egyelőre Budapesten és a fővároshoz közel fekvő 49 településen elérhetőek a webáruházban. A bővítés egyelőre nincs napirenden, a cég a tapasztalatok alapján dönt majd arról, hogyan fejleszti tovább világhálós szolgáltatását.
Az épület alsó szintje hajdanán egy nemesi család otthona volt.
A műanyag szalagfüles bevásárlótáskák pedig biológiailag lebomló anyagokból készülnek.
A cég tavaly a forgalmát is tudta növelni, az idei év nagy dobása az online vásárlás bevezetése lesz.
Megnéztük, hogyan választunk, ha húst vásárlunk, mennyit és milyen fajtákat eszünk, és igyekszünk izgalmas alternatívát is felkínálni a pörkölt és a vasárnapi rántott szelet helyett.
Cáfolja a reggel a Magyar Nemzetben megjelent cikk állításait a Spar; közleményük szerint csak félelmet és feszültséget szül a "lejárató kampány".
Elmérgesedni látszik helyzet a Spar áruházláncnál, miután kirobbant az arról szóló vita, hogy több szakképzett dolgozójuk esetében nem a jogszabályban előírt garantált bérminimumot alkalmazták alapbérként – írja a Magyar Nemzet.
Munkaügyi eljárás vár a Sparra a Magyar Nemzet szerint, mert több dolgozó alapbére nem érte el a garantált bérminimumot. A cég szerint az időbérrel és a teljesítménybérrel együtt már jól kijönnek a számok.
Az önkiszolgáló kasszákat egyre több vásárló meri használni, és a cég is jól jár vele a munkaerőhiányos időkben. Akad azonban olyan magyar lánc, akik inkább kivezették az önkiszolgáló rendszert, nyugdíjas vásárlóik ugyanis nem boldogultak vele.
A rendszer hétfőn indult, egyelőre egy kisebb felhasználói kör tud rendelni az áruházlánctól.
A nagy élelmiszerkereskedelmi láncoknál hagyományosan sok a minimálbéres pozíció, melyekben viszont jóval többet lehet keresni, mint a tényleges minimálbér vagy a garantált bérminimum.
Fémdarabok lehetnek az S-Budget márkájú ételben, amelyből Magyarországra is jutott
A Lidl fizeti a legtöbbet a teljes állásban ott dolgozóknak, de egyórányi munkáért az Aldiban lehet a legtöbbet keresni.
A Spar Magyarország, a Tescóhoz hasonlóan, nem kívánja alkalmazni áruházaiban a 400 órás túlórakeretet.
A karácsonyi ünnepek környékén különösen hajlamosak vagyunk túlvállalni magunkat, próbálunk megfelelni különböző vélt és valós elvárásoknak. Például jóval több ételt veszünk és készítünk el annál, mint amennyi valóban el is fogy az ünnepi asztalnál. Megválaszoljuk a nagy kérdést: idén hogyan kerüljük el a szokásos, frusztráló hibákat?