„Brüsszel (...) erre bezzeg van pénz (...) woke kultúra” – megjöttek a kormányzati és fideszes reakciók minden idők legnagyobb Pride-jára
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Első látásra csökkent a fizetésképtelenségek száma, de a magyar jogszabályváltozás torzítja az adatokat, és a valóságnál kedvezőbb képet fest.
Karácsony Gergely főpolgármester szerint meg szeretnék mutatni, hogy „mi van akkor, ha ez a város nem működik”, de olyan időpontot választottak, amely nem akadályozza annyira Budapest közlekedését.
60 nappal szeretnék meghosszabbítani a 200 millió értékű kötvénycsomag lejáratát.
Nem elég, hogy a megmaradt munkavállalókat a nyár közepéig lapátra teszik a felszámolók, a Kúria felülvizsgálati eljárásban döntött: jogosan mondta fel a kollektív szerződésüket 2020 augusztusában az akkori, önjelölt cégvezető.
A Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. felszámolás alatt áll, az április 7-én kiírt nyilvános részvételi felhívásra pedig nem érkezett be ajánlat.
Igazi dráma minden marketingesnek, aki úgy gondolja, hogy mellekkel bármit el lehet adni.
Csődbe ment a Tesla-vezetők által alapított svéd Northvolt, Európa egyik legértékesebb technológiai vállalata, az európai elektromos autóipar egyik kulcsszereplője. Az energiaátmenet területén erősödő kínai dominancia határozhatja meg a globális gazdaság jövőjét.
Megszületett a jogerős ítélet a kisvárdai csigafeldolgozó üzemmel kapcsolatos csalás miatt. Az elsőrendű vádlottat felmentették, a másodrendű felfüggesztettet kapott.
A román Rapid Bukarest örülhet, amely a norvég csapat helyett jutott tovább.
Letartóztatták René Benko, akit cégcsoportja monstre csődje ellenére folytatott pazarló élete juttatott hűvösre.
Nem menekülhetett a végzete elől a háromszoros Bajnokok Ligája-győztes Vipers Kristiansand.
Ilyen szintű csődhullám utoljára a 2009-es pénzügyi világválság idején volt az országban, de akkor a fizetésképtelenné váló társaságok túlnyomó része mikrovállalkozás volt.
Továbbra sem rózsás a helyzet a város polgármestere szerint, de a csődöt most elkerülték.
Pszicho-krimibe illő történettel ment csődbe tíz éve az Alexandra könyvkereskedői lánc, sokmilliárdos tartozást hagyva a kiadók és a bankok felé. A központi cég most zárult felszámolásából azonban egy fillér sem jut nekik, a rendőrség pedig a minap lezárta a sikkasztás miatt indult nyomozást.
Nem vezethet vagy tulajdonolhat élelmiszer-nagykereskedő vagy -feldolgozó céget olyan ember, akit korábban ezen a területen csődbűncselekményért vagy fedezetelvonásért elítéltek.
Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
Csődeljárás indult egy őrző-védő vállalkozással szemben, ami nem lenne példa nélküli, ám ennek a cégnek tavaly még csaknem 7 milliárd forint árbevétele és 600 millió forint adózott nyeresége volt. Piaci információk szerint a szálak Felcsútra vezetnek.
Ahogyan az várható volt, a Fővárosi Törvényszék elrendelte mindkét Dunaferr-utódvállalat, a Dunarolling Kft. és a Duna Furnace Kft. felszámolását.