Dőlt az importáram Magyarországra
A paksi leállás és a gázerőművek kapacitás alatti termelése miatt sok külföldi energiára volt szükség.
A paksi leállás és a gázerőművek kapacitás alatti termelése miatt sok külföldi energiára volt szükség.
Európa nyugati felén bezárták a szénbányákat. Lengyelországban még működnek, de a lényeg: a szén jövője nem Európáról szól, hanem Ázsiáról, és ott is a legnépesebb országokról.
A semmi közepén egy hatalmas oszlop, melynek közelében még tűző napsütés mellett is vakítóan fehér fényáradatot lehet látni. Nem kell megijedni, nem egy új sci-fi filmet forgatnak a helyszínen.
A Kína Hofej nevű városában építették meg a tudósok a fúziós erőmű egy miniatűr változatát, amiben 100 millió Celsius-fok hőmérsékletet sikerült generálniuk.
100 millió fokos hőmérsékletet értek el, már csak huzamosabb ideig fenntartani kellene tudni ezt a hőmérsékeltet.
A rendszer majdnem ugyanúgy működik, mint egy hagyományos vízerőmű.
A laoszi gátszakadás nem a véletlen műve, előre látható volt. Ezt egy francia vízügyi szakértő állítja, aki évtizedek óta foglalkozik az egykori francia gyarmat, Laosz gazdasági ügyeivel.
A brit Tokamak Energy szakemberei a szokásosnál jóval kisebb rekatort építettek, aminek belsejében a Nap magjánál is magasabb hőmérsékletet állítottak elő.
Hiába adják Európa egyik legalacsonyabb árán a gázt és az áramot nálunk, ha a fizetések is alacsonyak.
Csaknem négy évtizedes visszaesés után újra felszálló ágban van Franciaországban a sörfogyasztás. A karcsúságukra oly kényes franciák körében ismét fellángolt a vita arról, hogy mennyire hizlal az ital.