A befejezésen gondolkozom: dráma az érzelmi tehetetlenség törvényéről
Az Oscar-díjas Charlie Kaufman pszichothrillerből kinőtt melankolikus filmje arról szól, hogy miért marad két ember együtt, ha a kapcsolatuk ideje lejárt.
Az Oscar-díjas Charlie Kaufman pszichothrillerből kinőtt melankolikus filmje arról szól, hogy miért marad két ember együtt, ha a kapcsolatuk ideje lejárt.
A Cukorfalatok című film már a megjelenése előtt botrányt kavart, az indulatok pedig azóta sem csillapodnak a Sundance Filmfesztiválon díjat nyert alkotás körül.
Nem előre megváltott helyjegyet kapott a filmes Parnasszusra, a nehezebb oldalon mászott fel oda a múlt héten elhunyt skót színész, aki igaz self-made man volt.
Sacha Baron Cohen újra eljátszotta a kazah nép szégyenét, Boratot, nem titkoltan azért, hogy az új filmjével befolyásolja az amerikai elnökválasztást. De vajon elég ehhez az, hogy kamuból felajánlotta Borat 15 éves lányát Trump ügyvédjének?
Ezen a hétvégén nehéz megkerülni, hogy a halállal foglalkozzunk, de az élet mellett a filmek is megtanítottak arra, hogy van, amit nem lehet megúszni. A filmtörténet legmeghatározóbb alkotásai forognak a halál körül, ami érthető is, végső soron drámai eszközként is elég erős az elmúlás. Szubjektív merítésünk a filmes gyászból.
A Stardust egy hónap múlva, november 25-én kerül az amerikai mozikba.
Szabó Magda anya és lánya kapcsolatáról szóló regényéből készült Dombrovszky Linda rendező első tévéfilmje, a Pilátus, amelyet vasárnap este mutatnak be a Duna televízióban. A filmet beválogatták a legjobb idegen nyelvű filmnek járó Golden Globe-díjért versenybe szálló alkotások közé is.
A zsűri indoklása szerint a film a magával ragadó, lebilincselő szerelmi történetéért érdemelte ki az elismerést.
A világ legismertebb neurotikusa a magyarul most megjelent önéletrajzában kijavítja az életben ejtett helyesírási hibákat, és töredelmesen bevallja: soha nem tette meg és soha nem tenné meg „azt”.
Nem akarják a végtelenségig húzni az alaptörténetet.
Sok év kihagyás után most először láthatjuk a legendát nagyjátékfilmben. A Netflix gyártásában készült The Life Ahead novemberben érkezik.
A filmben természetesen összefüggést találnak majd az eltűnt személyek és az állatkert új lakói között. A Nemzeti Filmintézet új projektjének keretein belül számos színházi előadásból készülhet film, együttműködik a stábokkal például a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház, de a Vígszínház, az Örkény Színház és a Nemzeti Színház is.
2015. október 21-én, egész pontosan 16:29-kor érkeztek meg a Vissza a jövőbe II. szereplői.
Az Így vagy tökéletesben Fekete Ernő első filmfőszerepében lesz látható.
Ő lesz a rendező, a producer pedig Kálomista Gábor. A támogatást utóbbi cége kapja a Nemzeti Filmintézettől. A filmben Orbán Balázs erdélyi író életét dolgozzák fel.
A Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre kapta a Varsói Filmfesztiválon a Fipresci-díjat. Múlt héten Antalyában díjazták a főszereplőt, Stork Natasát.
Meghaladhatja-e valaki saját magát, a múltját és a származását anélkül, hogy megtörne a személyisége? - ezt a kérdést járja körbe Pietro Marcello Martin Eden című filmje, amely Jack London száz évvel ezelőtti fejlődésregénye alapján készült.