Az MSZP holnap bemutatja a gazdaságpolitikai programját
Az MSZP az uniós átlag szintjére mérsékelné a bankadót, valamint kivezetné a válságadókat 2014-től - mondta a párt elnöke szerdán a párt székesfehérvári kihelyezett frakcióülése előtt.
Az MSZP az uniós átlag szintjére mérsékelné a bankadót, valamint kivezetné a válságadókat 2014-től - mondta a párt elnöke szerdán a párt székesfehérvári kihelyezett frakcióülése előtt.
2010-ben negatív fordulat történt: az elmúlt két év a kudarc veszélyét hordozza magában. Nemzeti érdekünk, hogy ebben azonnali és radikális fordulatot hajtsunk végre - mondta Bajnai Gordon egy konferencián. A volt miniszterelnök szerint az EU-s felzárkózást tekintve Magyarország most egy cakkban van, egy hosszú cikk után.
Továbbra sem mutat egyértelmű irányt a hazai vállalkozások várakozásait mutató K&H kkv bizalmi index. Az első negyedév növekedését, majd a második negyedév csökkenését követően jelenleg ismét javulni tudott az index.
Egy feudális társadalomban élünk, aminek megerősítését a második Orbán-kormány tevékenysége csak erősíti. Chikán Attila és Mellár Tamás közös beszélgetésén elhangzott, hogy ideje lenne befejezni a gazdaságpolitikai improvizációt és a gazdasági szabadságharcot, mivel "nem Magyarország fújja a passzátszelet", nem mi szabjuk meg a világgazdasági irányokat.
Az LMP szerint a kormány gyakorlatilag minden társadalmi csoport életfeltételeit rontotta az elmúlt két évben, kaotikus gazdaságpolitikát folytatott, különösen nehéz helyzetbe hozta a kis- és középvállalkozásokat. Erről Jávor Benedek, az ellenzéki párt parlamenti frakciójának vezetője beszélt csütörtökön Sopronban.
Az MSZP szerint ha az Orbán-kormány valóban a litván utat akarja követni, akkor változtatnia kell gazdaságpolitikáján.
Ha nem mennek tönkre a hűtők, akkor nincsen remény. Ennyin múlt az utolsó esély.
Bajnai Gordon szerint a jelenlegi vezetők intézkedéseikkel az ország jövőjét élik fel. A volt szocialista miniszterelnök erről Debrecenben a Napló TOP 100 Klub vendégeként beszélt, az elhangzottakról a Hajdú-bihari Napló szerdai száma közölt összeállítást.
A kormány szerint a magyar gazdasággal semmi baj nem lenne, ha az euróövezet nem nézne komoly gondok elé. Az EU/IMF-hitelkeret is csak azért szükséges, mert külső problémákkal kell majd szembenéznünk. A Policy Agenda szerint azonban ez így nem igaz, és a rossz gazdaságpolitika miatt ismét visszaesünk.
A költségvetés kamatkiadásainak csökkenéséhez az országkockázati felárnak kell mérséklődnie, amihez gazdaságpolitikai fordulatra van szükség; erre az IMF/EU-val kötött megállapodás tenné rá a pecsétet - jelentette ki Király Júlia, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke a Joint Venture Szövetség (JVSZ) hétfői, budapesti rendezvényén.
Bedőlt az egyik legnagyobb hazai futárcég, a dolgozók egyelőre futnak a pénzük után. Eközben a kormány azeri olajmilliárdokra pályázik, így finanszíroznánk 2-3 milliárd euró értékben magyar állampapír eladásokat. Orbán Viktor újra magyar kezekbe venné az E.ON-t, a Nestlé viszont már a keresztény barátunk. A hírek szerint a kiszámíthatatlan gazdaságpolitika miatt ugyanakkor Magyarország több tíz milliárdos beruházástól esett el. Görögországnak emellett továbbra is az eurózónában kell maradnia. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A 2008-2009-es válságkezelés, az IMF-EU hitel lehívása alapvetően meghatározza a mostani adósságkezelést, a finanszírozás jelenleg egy zárt pályán mozog, szűk a mozgásterünk - mondta Domokos László, az Állami Számvevőszék államadósságról szóló jelentésének ismertetésekor. Az ÁSZ elnöke szerint mérhetetlen magasságba nőttek a jegybank devizatartalékai a 2008-as IMF-hitel lehívása következtében. Akkoriban a kormány pedig engedte, hogy az MNB-be menjenek a pénzek, és nem az adósság törlesztésére fordították ezeket a forrásokat.
Az MSZP parlamenti vitanapot kezdeményez az őszi ülésszakban annak bizonyítására, hogy a gazdaság és a foglalkoztatás élénkítését csak olyan gazdaságpolitikai programmal lehet elérni, amely a mostanitól 180 fokban eltér - mondta a párt elnök-frakcióvezetője csütörtökön, Budapesten.
Míg a nyugati országokban a bevándorlók jelentősen hozzájárulnak az adott ország gazdasági fejlődéséhez, addig Magyarországon a gazdasági migráció még gyerekcipőben jár. Az itthoni pangó gazdasági környezet nem vonzó a bevándorlóknak, a magyar társadalom pedig erősen ellenzi a munkaerőpiacra való belépésüket. Hosszabb távon viszont nekünk is szükségünk lesz rájuk, mivel egy fejlett gazdaság velejárója a "foglalkoztatási lyukakat" kitöltő migránsok jelenléte.
Magyarországon a válság kitörése óta jelentősen csökkent a bankok által kihelyezett hitelállomány, emellett a lakosság és az állam is visszafogja a fogyasztást és hitelfelvételt, így aligha tud dinamikusabban élénkülni a gazdaság- írja Suppan Gergely, a Takarékbank vezető elemzője a tagokvagyunk blog friss bejegyzésében. Az elmúlt két év gazdaságpolitikája rontott az üzleti bizalom szintjén és a lakosság várakozásain, de egyúttal hozzájárult a külső egyensúly javulásához. Egyelőre ugyanakkor a jövő felélése miatt képződött lyukakat kell betömködnünk.
Azért került veszélybe Magyarország, mert sikerült egyszerre elijeszteni a portfoliótőke és a reálgazdaság szereplőit, plusz megborítani az egyensúlyt is, és az elmúlt két év sikertelen gazdaságpolitikát hozott, mely felvetette a finanszírozás rémét is - írja Zsiday Viktor alapkezelő legfrissebb blogbejegyzésében. Magyarország szerencsére komoly devizatartalékokkal rendelkezik, és idén teljesen ortodox megszorításokkal kiegyensúlyozta költségvetését.
Hivatalosan elfogadták az európai uniós tagországok pénzügyminiszterei kedden a tagállamoknak szánt, úgynevezett országspecifikus gazdaságpolitikai ajánlásokat, lezárva ezzel a tavalyi magyar EU-elnökség idején bevezetett gazdasági koordinációs félévet, az európai szemesztert.
Szijjártó Péter szerint Európában nemhogy elfogadott lett, hanem immár követendő a magyar példa.
A Matolcsy György által emlegetett tündérmese beteljesülése jócskán várat még magára, és már az is csodaszámba menne, ha a parlamentnek benyújtott költségvetési törvényt megalapozó fejlődési pálya megvalósulna.
Két, egymástól gyökeresen eltérő gazdasági irányvonalat vázolt a jövőre vonatkozóan csütörtökön Clevelandben Barack Obama és Mitt Romney.