Kilőtt a sütemények ára, és lehet, hogy még nincs vége a drágulásnak
Egyre kevesebben ülnek be sütizni egy cukrászdába, és ahol lehet, az olcsóbb termékeket keresik a vendégek.
Egyre kevesebben ülnek be sütizni egy cukrászdába, és ahol lehet, az olcsóbb termékeket keresik a vendégek.
Kilenc százalékkal emelik a dolgozók fizetését, már augusztustól.
Hogyan takarékoskodtak, milyen praktikák bevetésével spóroltak a nagyszüleink, szüleink? Olvasóink történeteit várjuk.
Olyan költségvetési törvényt fogadtak el a kormánypárti képviselők 2023-ra a minap, amelynek fő pillérei már rég kidőltek.
Megugró infláció, recessziós félelmek, a dollárral szemben folyamatosan gyengülő euró, olasz kormányválság, orosz gázszállítások, sokfelé mozgó kötvényhozamok – számos probléma miatt fájhat az Európai Központi Bank (EKB) feje a mostani ülés előtt.
Az sem lesz alacsony, 7,6 százalékot várnak 2023-ra. De idénre még többet, 11,7 százalékost. Recessziót a Bankholding nem vár, de a második félévben közel kerülhetünk a gazdasági stagnáláshoz.
Rég nem látott szintre nőtt az európai infláció, az áremelkedést a kontinens keleti része húzza fel igazán.
A legújabb brüsszeli gazdasági előrejelzés rámutat a magyar gazdaság sérülékenységére, amit jelez többek között az uniós szinten is kiemelkedő inflációs adat.
Elemzők szerint az infláció valószínűleg nem fog egyhamar a járvány előtti szintre esni.
A mostaninál is sokkal durvább, az EU legmagasabbja volna a magyar infláció az állami beavatkozás nélkül – számolt a GKI.
Óriásit ugrott a szabad felhasználású diákhitel kamata, ám a hallgatók és szüleik pénztárcáját elsősorban nem ez, hanem az elszálló lakásbérleti díjak és élelmiszerárak terhelik meg.
Folytatódik a dollár árfolyamának erősödése, az amerikai deviza utolérte az eurót, a forint pedig mindkettővel szemben 414-ig gyengült. Az erős dollár minden más devizát használó ország számára megdrágítja a nyersanyagokat, vagyis az inflációt fűti.
Budaörsön például száz forinttal lett több a napidíj az óvodákban.
Ez most a „Meddig tart a forint árfolyamának vitustánca?” és a „Fel kell-e készülnöm a hiánygazdaságra” kéréseknél is jobban érdekli a hvg.hu követőit.
Szabadesésben gyengült a forint, az esést csak a kormány és a jegybank együttes munkájával sikerült lassítani. Majdnem 12 százalékra nőtt az infláció, és egyelőre senki nem tudja, hogyan lehetne lassítani. Az Alföldön aszály pusztít, a világ legnagyobb csokigyárában meg a Magyarországról származó szójalecitin. Ez volt a hét a gazdaságban.
Zimbabwéban akkora az infláció, hogy aranyérméket bocsát áruba a jegybank, és újra bevezetik az amerikai dollárt. Válságban a befektetők a biztonságos eszközökbe menekülnek, különösen, ha azok is magas hozammal kecsegtetnek. A bitcointól sokan azt várták, biztos befektetés lesz, de nem az, Salvador rá is fázott, hogy hivatalos pénzévé fogadta.
Ósdi filmhíradók stílusában sulykolják a félrevezető üzenetet az inflációról.
A kormány júniusra ígérte eredetileg. Novemberben újabb korrekció lehet.
Végleg elszállt forint/euró árfolyam, 20 százalékos infláció, gazdasági visszaesés vár ránk, vagy megnyugodnak a kedélyek a következő hónapban? Török Zoltánt, a Raiffeisen vezető elemzőjét kérdeztük.