A főváros nem adná át a vízműveket az államnak
Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes szerint van olyan forgatókönyv is, hogy a főváros technikai csődbe jut.
Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes szerint van olyan forgatókönyv is, hogy a főváros technikai csődbe jut.
A kutatás szerint az emberek akkor sem mondanának le az autózásról, ha megszűnne a hatósági ár, azonban az ezer forintos üzemanyagár már lélektani határ lenne.
A MKKSZ szerint az eltelt időszakban hozott kormányzati intézkedések csak rontottak a helyzeten.
Szerbia hasonló problémákkal küzd, mint a régió többi állama: emelkedő infláció, növekedő élelmiszerárak, energiaválság. Találékony, mondhatni, különös politikusi kijelentésekből itt sincs hiány, ezt bizonyítja a Szerb Nemzeti Bank vezetőjének minap tett, nagy felzúdulást kiváltó nyilatkozata.
Alapvetően a kínálati oldali problémák okozzák az áruhiányokat és az egyre gyorsuló inflációt, de egyáltalán nem segít, hogy a kormány az árstopokkal belebuherál a piaci önszabályozásba.
Jóval az uniós átlag felett van a magyarországi infláció, pedig az EU árainak drágulása is rég nem látott mértékű.
GDP-ből nem lehet ennivalót venni a boltban, a drágulás pedig óriási – lehetne rávágni a szép növekedési adatra, de az összkép ennél bonyolultabb. A kormány egy tanulságot levont a 2008–2009-es válságból: sokkal jobb a politikusok számára az, ha szétterítik a problémákat, és nem százezrek helyzete lesz elviselhetetlen, hanem millióké valamivel rosszabb, mint addig.
A bajai mezőgazdasági gépeket forgalmazó vállalkozás nettó 200 ezer forint pluszpénzt adott az alkalmazottainak július végén.
Az elmúlt 15 évben most emelkedtek a legjobban a fizetések, ám még ez sem volt elég ahhoz, hogy a bérnövekedés százalékpontjai utolérjék az inflációt.
A KSH adatai alapján az otthonkészült húsleves és a rántotthús is másfélszeresére drágult a 2018-as viszonyokhoz képest.
Bár hosszú hónapok alatt zajló folyamat vezetett ide, sokunkban most realizálódik igazán, hogy milyen nagy mértékben értéktelenedett el a pénzünk. A fizetőeszköz hosszú távon való értékvesztése önmagában nem újdonság, az utóbbi időben viszont olyan fokú visszaesést tapasztalhattunk, ami életszínvonalunkra és megtakarításainkra is súlyos hatással van. Ezért fogják vissza máris sokan a költéseiket, vagy váltják vissza idő előtt állampapírjaikat. Ilyen mértékű inflációt látva a legfontosabb kérdés: hogyan gondoskodhatunk megtakarításaink védelméről? Áttekintjük, hogy milyen lehetőségek közül választhatunk anyagi biztonságunk garantálásához.
Mivel a cégautókat a munkavállalók juttatásként használhatják, a statisztikai hivatal súlyozottan bele fogja számolni az inflációba, hogy ezeket a járműveket már csak piaci áron lehet tankolni. A magasabb rezsidíj-sávokat szintén súlyozottan számítják bele az inflációba, a KSH-nál ez először a szeptemberi adatban fog megjelenni, módszertani különbségek miatt az uniós statisztikában már az augusztusiban.
Már a háború előtt sem voltak könnyű helyzetben a vendéglátósok, ám idén 30 százalékot drágult a szállodák fenntartása, de csak 20 százalékot tudtak emelni az áraikon, ennél többet ugyanis nem fogadna el a piac,. Nehezíti a dolgukat, hogy a mostani veszteség a jövő januárban esedékes energetikai szerződésújítások miatt szinte biztos, hogy tovább fog növekedni. Ezt tetőzi az oroszok eltűnése a magyar turizmusból. Három kedvenc városuk Budapest, Hévíz és Hajdúszoboszló volt, leginkább a fürdők miatt, ezért megkérdeztük a városokat, mekkora problémát okoz náluk az orosz turisták elmaradása.
Az egyik szervezet úgy látja: a nyugdíjasok egy részét a rezsikiadások növekedése is kilátástalan helyzetbe hozta.
Egy dolognak örülhetnek az iskolakezdők: a golyóstoll ugyanannyiba kerül, mint egy éve. A szülőket azonban ez kevéssé teszi boldoggá, az ugyanis erősen fáj, hogy úgy általában egy év alatt duplájára emelkedtek a tanszerek árai, így azután hiába készülnek tudatosan a tanévkezdésre, ez komoly anyagi tehet jelent. Megnéztük, mennyibe kerül alsó hangon az iskolakezdés egy általános iskolásnak.
Lezárul egy körülbelül negyvenéves korszak a világgazdaságban, amikor a globalizáció lehetővé tette a Nagy Önmérsékletet (Great Moderation), és eljött a Nagy Stagfláció kora, amikor a gazdaság nem növekszik, az árak viszont igen. Ezt írja Nouriel Roubini a Project Syndicate oldalon. A New York-i egyetem Stern Business Schoolának immár nyugalmazott professzora annak idején előre megjósolta a nagy pénzügyi válságot, és ezért elnyerte a Mr. Doom (Mister Végzet) eposzi jelzőt a közgazdasági sajtóban.
Virág Barnabás szerint őszre nagyon komoly kockázata van egy globális recesszió kialakulásának.
Uniós pénzből tennék inflációkövetővé a pedagógusok bérét egy kiszivárgott stratégia szerint.
Az Igazgyöngy Alapítvány vezetője biztos benne, hogy a segítségnyújtás iránti igény érzékelhetően megnő majd a következő időszakban, de közben a segítséget nyújtók költségei is jelentősen megemelkednek. Hogyan élhet túl az Igazgyöngy? Mennyi tartaléka van az alapítványnak? Interjú L. Ritók Nórával.