Hat szokás, amitől boldogabbak lehetünk
Ezzel a néhány szemléletbeli változtatással sokat tehetünk azért, hogy javítsunk a közérzetünkön, ezáltal az életminőségünkön is.
Ezzel a néhány szemléletbeli változtatással sokat tehetünk azért, hogy javítsunk a közérzetünkön, ezáltal az életminőségünkön is.
A holisztikus munkavállalói jóllét fontosságát és előnyeit egyre több munkáltató ismeri fel Magyarországon is. De mit is jelent ez a kifejezés, milyen előnyök származnak belőle, és hogyan valósíthatja meg a munkáltató a gyakorlatban azt, hogy dolgozó kognitív, érzelmi és fizikai állapotára is egyaránt odafigyel?
Egy közel húsz évnyi időszakot átfogó elemzésből kiderül, hogy a korábbi hiedelmekkel ellentétben valójában nincsen jelentős negatív mentális hatása a rendszeres internetezésnek.
A populisták vitorlájából csak akkor lehet kivonni a szelet, ha búcsút intünk a neoliberális kapitalizmusnak, és sokkal többet teszünk az áhított közös jólét megteremtéséért, írja a Nobel-díjas közgazdász a brit Guardianben.
Mennyire közelít a magyar gazdaság és a magyarok jóléte az EU átlagához, van-e olyan mutató, amelyben már jobban is állunk az EU többségénél? És mit jelent mindez a régiónk más országaihoz képest? Erről gyűjtöttünk adatokat, és arra jutottunk: sok szempontból javul az ország helyzete, de azt állítani, hogy Európa éllovasa lennénk az életszínvonalban, minimum durva túlzás.
Azt gondolnánk, a közgazdaságtan egyik értelme azt kutatni, miként lehet az emberek életét jobbá tenni, ám ezt a kérdést a szakemberek csak az utóbbi pár évtizedben tették fel.
A magyarok jóléte az utolsó a visegrádi országok rangsorában. Az 1 főre jutó GDP nálunk 57, de például a lengyeleknél 100 százalékkal emelkedett a 15 évvel ezelőtti uniós csatlakozáshoz képest.
Hagyományosan nem szűkmarkú a gyermek- és családtámogatási pénzek folyósításakor a magyar költségvetés. Budapest már az évtized közepén azon helyek közé tartozott az EU-n belül, amelyek relatíve a legtöbbet költötték a fenti célra. Csakhogy ennek ára volt – derül ki a HVG legfrissebb számából.
Az elmúlt 16 évben Észak-Magyarországról 58 és fél ezren, Észak-Alföld településeiből pedig 64 ezren költöztek, főleg fiatalok – derül ki a KSH legújabb tanulmányából.
Összehasonlították az életszínvonalat, már Románia is lehagy minket. Így elég távolinak tűnik, hogy beteljesüljön Orbán Viktor álma.
Erre alapított iskolát a Jólét iskolája (School of Affluence) néven egy vállalkozó szellemű svéd lány, aki 18 éves kora óta járja a világot.
Szeptemberben mérföldkőhöz érkezett az emberiség: a történelem során most először csökkent 50 százalék alá az szegények aránya. Az emberiség fele ma már középosztálybeli – vagy gazdagabb.
Az uniós támogatások sem enyhítettek a különbségeken.
A választó, a vásárlóhoz hasonlóan, nem racionális. Nem mérlegeli hideg fejjel a lehetőségeket, nincs tudatában döntésének elkerülhetetlen következményeivel. Vélemény.
Egy bárka ringott a Sárga- tengeren, benne a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság őrnagya és egy civil- nagy valószínűség szerint a felesége. Az AFP hírügynökség jelentése szerint Dél-Korea parti őrsége lecsapott a bárkára. A benne ülőket elfogta és biztos helyre kísérte.
A rendszerváltó államok polgárai elégedettebbek az életükkel, mint 2010-ben vagy 2006-ban, és biztatóbbnak ítélik meg a fiatalabb korosztály jövőjét is – szűri le grandiózus felmérése fő tanulságát az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD). De hogy állnak boldogság ügyében a közismerten pesszimista magyarok?
Ilyesmi húsz év óta nem fordult elő Kuvaitban: a kormány elrendelte az üzemanyagárak emelését. És milyen mértékben! Egyes típusok 80 százalékkal drágulnak szeptember elsejétől.
Gyurcsány Ferenc szerint "ha a demokratikus rend nem teremt jobb, élhetőbb világot, mint a kádárizmus puha diktatúrája volt, akkor elfordulnak tőlünk" a szélsőjobb felé. A Demokratikus Koalíció elnöke kedden, országjáró turnéjának hajdúszoboszlói állomásán beszélt erről.
Nemrég arról kérdeztük olvasóinkat, hogy szerintük megéri-e gazdagnak lenni. Mint kiderült, a nagy többség vágyódik a pénz után, és nem adnák fel a jómódú életvitelt, akiknek már sikerült elérniük azt. De olyan válaszadó is akadt, aki szerencseként élte meg, amikor minden pénzét elveszítette.
Bizonyára mindenki álmodozott már arról életében, hogy milyen jó lenne igazán gazdagnak lenni. Egy angol felmérés szerint azonban több hátránya van a túlzott jólétnek, mint előnye. Ön mit gondol?