Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szeptemberben mérföldkőhöz érkezett az emberiség: a történelem során most először csökkent 50 százalék alá az szegények aránya. Az emberiség fele ma már középosztálybeli – vagy gazdagabb.
A Brookings Institution elemzése szerint az számít szegénynek, aki kevesebb,mint 1,9 dollárból él naponta. Anyagilag sebezhetőnek minősülnek az 1,9-11 dollárt, középosztálybelinek a 11-110 dollárt, gazdagnak a napi 110 dollárnál többet költők. 2018 szeptemberében globálisan 630 millióan szegénynek, 3,16 milliárdan sebezhetőnek, 3,59 milliárdan középosztálybelinek, 200 millióan pedig gazdagnak számítanak. Ez történelmi pillanat, ugyanis 10 ezer év óta először áll fenn ez az arány.
Másfél évvel ezelőtt a szegények száma még 700 millió fölött alakult. A Brookings elemzői szerint nagyon gyorsan javul az emberiség jövedelmi helyzete. Olyannyira, hogy másodpercenként egy ember emelkedik ki a szegénységből, és öten lépnek be a középosztályba, két másodpercenként pedig gazdag lesz valaki.
Az intézet prognózisa szerint 2030-ra 450 millióra mérséklődik a szegények száma, és 300 millióan lesznek gazdagok, a középosztály létszáma pedig 5,3 milliárd lesz az 8,3 milliárdos össznépességen belül. A középosztály generálja egyébként a globális kereslet egyharmadát, azaz többet, mint a vállalatok vagy az államok.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.