Visszaesett márciusban a boltok forgalma
A csökkenésben az újabb járványügyi korlátozások is szerepet játszhattak.
A csökkenésben az újabb járványügyi korlátozások is szerepet játszhattak.
Globálisan 19,7 százalékot esett a profit, a közép-európai részleg nyeresége még ennél is sokkal nagyobbat zuhant.
Akkora visszaesés volt a kiskereskedelmi forgalomban, mint amekkora a tavaly áprilisi boltzárat leszámítva sosem, az igazán kellemetlen meglepetés nem ez a most kiadott számokban, hanem az: még 2020 végéhez, 2021 januárjához képest is keveset vásároltak az emberek idén februárban. Úgy tűnik, elhúzódó válságra készültek sokan már akkor is.
Elértük a 2,5 millió beoltottat, így hiába volt sosem látott magasságban a napi elhunytak száma, kinyithatnak a boltok és fogadhatják a vendégeiket a szolgáltatások. Elindult ugyanakkor egy eddig nem látott rendszer is: korlátozzák a boltba belépők számát.
Még az élelmiszerboltokban és a gyógyszertárakban is csökkent a forgalom márciusban.
A magyar olajmultinál látni vélik az olajkorszak végét, amire a cég azzal készül, hogy a bioüzemanyag-gyártástól kezdve a kiskereskedelmen át a szén-dioxid-tárolásig sokféle üzletbe belevág.
Jól láthatóan kell közölni a boltok bejáratánál, hányan lehetnek bent.
Vajon így majd nem csapatokban mennek az emberek vásárolni?
Kiderült, mivel házalt Orbán Viktornál a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. A javaslatok között szerepel az is, hogy a védettségi igazolvánnyal lehessen igénybe venni a vendéglátó és turisztikai szolgáltatásokat.
Hét pontban szedték össze javaslataikat, melyeket a kormánynak küldtek el.
Valójában kevesebben ikeáztak a boltzár előtti utolsó hétvégén, mint egy évvel korábban. Valamiért nagyon sokan akartak még kék szatyrot venni, és konyhabútorhoz való sarokpántot.
Akad, aki úgy értelmezi a kormány rendeletét, hogy a bezáratott boltok nem adhatják át az ajtajukban sem a neten vásárolt termékeket a vevőknek. Mások úgy értelmezik, hogy ezt lehet. Biztos, hogy a kormányrendelet nem egyértelmű, a kormány pedig nem ad egyértelmű választ.
1,8 százalékkal esett vissza januárban a kiskereskedelmi forgalom. Úgy tűnik, sokan az elhúzódó válságtól tartva visszafogják a kiadásaikat.
Sokkal nagyobb a baj, mint tavaly tavasszal.
Az NNK főosztályvezetője szerint az iskolákat is teljesen online oktatásra kellene átállítani, hogy hatékonyabban lehessen megakadályozni a járvány terjedését.
Az innovációs minisztérium szerint a meglepően rosszul teljesítő kiskereskedelem tulajdonképpen nagyon jól teljesített decemberben, illetve voltaképpen annyira azért mégsem, de csak azért, mert az emberek keveset tankoltak, és a vírustól való félelmükben elnapolták a karácsonyi lapostévé-vásárlásokat.
Ma az ország háromszáz településén nincs semmilyen alapvető cikkeket árusító üzlet.
Elmaradt az év végi vásárlási roham, sőt váratlanul csökkent a kiskereskedelmi forgalom. Ez is azt jelzi, hogy nagyon nincs minden rendben a munkaerőpiacon. Közben a miniszterelnök csak a pozitív számokat hangsúlyozza, a kormány pedig nem igyekszik információkkal enyhíteni a bizonytalanságot.
Novemberhez és 2019 decemberéhez képest is csökkent a kiskereskedelmi forgalom 2020 végén. A legnagyobb visszaesés a benzinkutakon volt, de a nem élelmiszer jellegű boltok forgalma is csökkent. 2020 egészét tekintve a forgalom volumene 0,2 százalékkal volt kisebb az előző évinél.
Látványos fedősztorit kerekített Lázár János ahhoz, hogy a kormánnyal szimpatizáló üzleti körök újabb két ágazatot maguk alá gyűrhessenek: az élelmiszergyártást és a kiskereskedelmet. A vidékieknek a frissen beígért gigászi pénzek helyett egyelőre inkább dráguló ennivalóra és szűkülő választékra van kilátásuk.