Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Hét pontban szedték össze javaslataikat, melyeket a kormánynak küldtek el.
Egymás után adják be a kulcsot a divatáru-kiskereskedelmi láncok Magyarországon. A járvány miatti korlátozások átlagosan 50 százalékos forgalomkiesést jelentettek a szektornak, de van olyan cég, amelynek 70 százalékos árbevétel-csökkenést kellett elkönyvelnie. A rohamosan csökkenő forgalom mellett egyre kevesebben tudják fizetni az üzletek békeidőben megállapított bérleti díjait, és megkezdődtek a tömeges elbocsátások – közölte a Bevásárlóközpontok Bérlőinek Érdekvédelmi Egyesülete, amely tárgyalásokat kezdeményezett az ügyben a kormánnyal.
A szervezet hétpontos javaslatot is készített, amivel segíteni lehetne a szektor szereplőinek túlélését a járvány végéig. Az egyesület szerint, ha a tárgyalások nem vezetnek eredményre, további boltbezárásokra és elbocsátásokra kell számítani a magyar kiskereskedelem egy jelentős szektorában, és a kiskereskedelmet kiszolgáló gyártói háttér is nehéz helyzetbe kerül.
Az egyesület a magyar, 400 négyzetméternél kisebb kiskereskedelmi, vendéglátóipari és az egyéb érintett vállalkozások és munkavállalóiknak megmentése érdekében a következő hét ponttal állt elő:
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.