Telefon csuklóra szíjazva: furcsa, de elég erős okosóra jött Kínából
A Ticwris Maxot mindennek lehet nevezni, csak épp letisztult eszköznek nem. A feltörekvő kínai gyártó új okosórájának képernyője egy kisebb telefonéval vetekszik.
A Ticwris Maxot mindennek lehet nevezni, csak épp letisztult eszköznek nem. A feltörekvő kínai gyártó új okosórájának képernyője egy kisebb telefonéval vetekszik.
Nehéz lenne azt mondani, hogy nem másolt le sok mindent az Oppo az Apple-től, amikor megtervezte okosóráját. De vajon elég lesz-e ez a sikerhez?
A balatonfüredi kórházból lopta el egy férfi az egyik orvos okosóráját. A GPS-szel nem számolt.
A budapesti Varga Zsolt karácsonyra Apple Watchot kapott ajándékba, amely az első felhúzáskor pitvarfibrillációt jelzett nála. Háromszor is.
Viszonylag szokatlan dolog úgy és azzal tesztelni egy készüléket, hogy három hétig nem használjuk. Főleg egy okosóránál tűnik úgy: ennek így semmi értelme. Mi mégis megtettük, és megérte: így derült csak ki igazán, mennyire jó, ha a csuklónkon van egy ilyesmi eszköz.
Négy terméket is bemutatott a Xiaomi, ezzel növelve kínálatát a viselhető eszközök piacán. A cég két okosóra mellett két vezeték nélküli fülhallgatót is bemutatott.
Az IEVA új okosóráját annyiféle szenzorral látták el, mint egy időjárás-állomást. Még az UV-sugárzást is méri.
Várható volt, hogy több okosóra-gyártó is utánozni fogja az Apple Watchok szívrendellenességre figyelmeztető funkcióját saját eszközében. A Withings ezt a Las Vegas-i CES 2020 technológiai kiállításon még ezt is megfejelte egy egészségügyi különlegességgel.
A Honor új okosórájára igaz, hogy viszik, mint a cukrot: egyetlen perc alatt 10 ezer darabot adtak el belőle.
Egy kis időre feltűnt az Apple adatbázisában az aktuális Apple-okosóra (PRODUCT)RED, azaz piros színű változata, amely nemcsak dizájnos lehet, hanem egy kicsit a betegségek elleni küzdelmet is segítheti.
A Watch Color (színes óra) nevet kapta a Xiaomi legújabb okosórája. Nem véletlen a névválasztás, több mint másfél ezer különböző szíjjal lehet változtatni a kerek számlapos eszköz kinézetét.
A Canalys piackutató cég viselhető eszközök piacának harmadik negyedévre vonatkozó adatai nem okoztak meglepetést.
Még tavaly került egy olyan egészségügyi funkció az Apple okosórájába, amelyik már több ízben bizonyította: akár életet is mentett. A legutóbbi eset is hasonló, az okosóra figyelmeztette a tulajdonosát az egyébként nehezen diagnosztizálható bajra.
Az Apple szabadalmi terve szerint a jövőben a cég okosórája már képes lenne különbséget tenni az edzőtermi és a szabadtéri mozgás között.
Az Apple okosórája gyakran váratlan helyzetekben is bekapcsol, hogy tájékoztassa viselőjét. Egy brit időjós élő adásban járt így.
A drónjairól ismert kínai vállalat, a DJI még tavaly nyújtott be egy szabadalmat egy különleges okosóráról. Hogy a szabadalom meg is valósul, azt már valós fotók bizonyítják.
A Watch GT 2 fura szerzet. Remekül néz ki, kiváló a minősége, egyedi szoftver fut rajta, ráadásul nagyon sokáig bírja egy töltéssel. Okosórának azonban csak nagy jóindulattal lehet nevezni – elmondjuk, miért.
Minthogy az egyik fő vetélytársa a Xiaomi, így semmi meglepő sincs abban, hogy a OnePlus – akárcsak ellenlábasa – elkészítené saját okosóráját. Az eszköz a jövő év második negyedében érkezhet.
Tagadhatatlan a hasonlóság a Xiaomi küszöbön álló okosórája és az Apple Watch között. Könnyen lehet – sőt szinte biztos –, hogy olcsóbban adja majd a kínai cég, így borítékolható a siker.
A Google ernyővállalata, az Alphabet állítólag ajánlatot tett a Fitbitnek a cég felvásárlására. Vannak, akik már a mögöttes szándékot is sejtik.