A Hyundai 322 milliárdért megveszi a menő robotokat gyártó Boston Dynamics-et
Az Egyesült Államok legnevesebb műegyeteméről indult robotgyártó vállalat többségi tulajdona most Dél-Koreába kerül.
Az Egyesült Államok legnevesebb műegyeteméről indult robotgyártó vállalat többségi tulajdona most Dél-Koreába kerül.
Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) egy dollárt, vagyis 294 forintot fizet egy coloradói cégnek, hogy az egy kis adag kőzetmintát gyűjtsön be neki a Hold felszínéről.
November végéig tesztelik Oszaka városában azt a robotot, melyet üzletekben vetnének be, hogy rászóljon a maszk nélküli vásárlókra: vegyék fel a koronavírus terjedését hatékonyan akadályozó eszközt.
A Softbank még 2017-ben vette meg a Google-től a Spot nevű robotkutyát fejlesztő céget, ám a legfrissebb hírek szerint hamarosan ők is túladhatnak rajta.
Ma még erős gyanakvás övezi a mesterséges intelligenciával felruházott gépek egészségügyi alkalmazásait, de a következő évtizedben egészen biztosra lehet venni a módszer térnyerését.
Emberi zsírszövetek ihlették az új technológiát, amelynek kísérleteit kisméretű gépférgekkel és gépskorpiókkal végezték.
Idén az ötfős FGC Team képviseli Magyarországot a mérnök-feltaláló Dean Kamen által alapított, First Global Challenge 2020 nevű programozóversenyen.
A csapatoknak virtuális környezetben kellett olyan ipari robotot programozniuk, amely váratlan feladatokra is bevethető.
Megállíthatatlanul szaporodnak a gyárakban a robotok, s a koronavírus-járvány okozta stressz valószínűleg csak tovább gyorsítja a betegségekre immunis gépemberek térnyerését. A jövő a gép és az ember együttműködéséé.
Japán a kutatók 2011-ben egy különleges robotot mutattak be, amely azóta rengeteg változáson esett át. Lassan tényleg emberszerű lesz.
A világjárvány miatt bekövetkezett gyárleállások tapasztalatai nyomán új lendületet kaphat a 4. ipari forradalom. Már rövid távon előtérbe kerül az automatizáció és a távvezérlés a termelésben, hosszabb távon pedig a nagy termékválasztékot kis mennyiségben előállító, illetve felhőalapú gyártásé lehet a jövő.
Hatszáz mesterséges hangot hoztak létre az ELTE kutatói, miközben arra keresték a választ, hogyan fejezhet ki érzelmeket egy gép. A kérdés nemcsak tudományos-fantasztikus filmek kedvelőinek lehet érdekes.
Polipok inspirálta robotot alkottak kínai kutatók: a puha robot képes a zsugorodásra, a környezetéhez igazodó kamuflázsra és a multimodális helyzetváltoztatásra.
A robotika három alaptörvényét és a Galaktikus Birodalmat hagyta örökül a sci-fi kedvelőinek a száz éve született Isaac Asimov, akinek munkássága nagyrészt Magyarországon kevéssé ismert tudományos ismeretterjesztő könyvekből állt.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézetének (GVI) új elemzése szerint a magyar munkavállalók nem kevés része olyan területen dolgozik, ahol a feladatok nagy részét gépek is el tudnák végezni.
Futurisztikus konferencián járt az Őrültech című podcast két műsorvezetője, akik ezúttal a robotikáról és a jövő eszközeiről készítettek adást.
Peter Scott-Morgannél 2017-ben Lou Gehrig-betegséget, más néven a Stephen Hawkingnál is jelentkező amiotrófiás laterálszklerózist diagnosztizáltak az orvosok. Már csak néhány hete maradt, ám ő ez idő alatt is dolgozik: biológiai és gépi elemek együttműködésével a világ legfejlettebb kiborgjává változtatja magát.
A robotikában utazó ABB vállalat a texasi Houstonban található Texas Medical Center (TMC) kampuszán felépített egészségügyi kutatóközpontjában mutatja meg a világnak a sétáló robotszemélyzetet, amely világszerte sok helyen, különösen a szakemberhiánnyal küzdő intézményekben jöhet jól.
Mágneses irányítású apró robotmadarat fejlesztettek ki svájci kutatók. A mikrogépezet az egyes részeiben elhelyezett nanomágnesek segítségével mozog. A szerkezet kifejlesztése nagy lépés az orvosi feladatokat ellátó mikrorobotok felé vezető úton.
A világon először hajtott végre robotasszisztált agyi aneurizma műtétet egy kanadai orvoscsoport Torontóban, reményt adva az aneurizmával küzdő vagy sztrókon átesett páciensek hatékonyabb kezelésére.