Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A robotika három alaptörvényét és a Galaktikus Birodalmat hagyta örökül a sci-fi kedvelőinek a száz éve született Isaac Asimov, akinek munkássága nagyrészt Magyarországon kevéssé ismert tudományos ismeretterjesztő könyvekből állt.
Gyorsabban gépelnék – válaszolta Isaac Asimov annak idején az amerikai tévé talkshow-nagyasszonyának, Barbara Waltersnek arra a kérdésére, mit tenne, ha az orvos azt mondaná, már csak hat hónapja van hátra. Asimov „alapjáraton” is percenként 90 szót tudott leírni az írógépén, s a manhattani Central Park közelében lévő lakásában fél hétkor kelt, fél nyolckor már leült dolgozni, s este tízig csak enni és kávézni tartott szünetet. Egyszer megvallotta, hogy még a beszélgetést is az írás elől ellopott időnek tekinti, amit jól viselt második felesége, Janet Jeppson, aki pszichiáter volt. Asimov elmondta, az aznapi kéziratait legfeljebb egyszer nézi át, ha akkor nem jó, el kell dobni, és újat kell írni, mert az kevesebb munkával jár.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.