Egy téves tanulmány tudósok, újságírók és olvasók számára is tanulságos története
Ha fehér rendőr megölhet egy fekete férfit, akkor fekete bébik élete is veszélyben lehet, ha fehér orvoshoz kerülnek?
Ha fehér rendőr megölhet egy fekete férfit, akkor fekete bébik élete is veszélyben lehet, ha fehér orvoshoz kerülnek?
A tudósok egészen eddig azt hitték, hogy a nőstény békák passzívak és nincs ráhatásuk a párválasztásra.
Emellett félmilliárd forintot adott a kormány a doktori képzés ösztönzésére.
Az utóbbi időben több kutatócsoport is megpróbálta feltérképezni magukat konzervatív értékrendűnek vallók viselkedését. A társadalmi polarizáltság az Egyesült Államokban lassan tarthatatlanná válik, ha politikai ellentétekről van szó, a vizsgálatok pedig arra irányultak, hogy jobban megértsék, hogy viselkednek – és miért éppen úgy – az egyes világnézeteket valló csoportok. A hazai közbeszédet elnézve az eredmények a magyar társadalom számára is szolgálnak tanulságokkal.
A brit kutatók 36 önkéntes bevonásával vizsgálták a vírus természetét.
Minden valószínűség szerint különösebb felülvizsgálat nélkül jelent meg a The Lancet című rangos tudományos lapban egy tanulmány arról, hogy a koronavírus-fertőzöttek kísérleti kezelésére használt hidroxi-klorokinnak súlyos mellékhatása lehet. A tanulmányt nemrég visszavonták a szerzők.
Hamarosan jobban megérthetik majd a függőség, a depresszió és az egyéb, az idegi áramkörökkel kapcsolatos eltérések okait a szakemberek. Koreai és amerikai kutatók sikeres állatkísérleteket végeztek okostelefonnal irányítható, parányi agyi implantátumokkal.