Már megint nem azok kaptak segítséget, akiknek igazán kéne
Bértámogatásra még a kormányfő közvetlen környezete számára oly kedves turizmusban sincs extra pénz, de a tanácsadók kifizetésére azért akad ötmilliárd forint.
Bértámogatásra még a kormányfő közvetlen környezete számára oly kedves turizmusban sincs extra pénz, de a tanácsadók kifizetésére azért akad ötmilliárd forint.
Még nem dőlt el, lesz-e csődhullám az idegenforgalomban. Az emberek szeretnének utazni, de az élményszerzés kontra biztonság dilemmából az utóbbi áll nyerésre.
A márciusi forgalom 65 százalékkal volt kisebb a magyar szálláshelyeken, mint egy évvel korábban. A helyzet várhatóan tovább romlik.
Ha a kocsmák, éttermek, strandok betartják az állami turisztikai csúcsszerv (még) nem kötelező ajánlásait, nagyon más élmény lesz a 2020-as nyár, mint a korábbiak.
Tömegek veszíthetik el munkájukat az idegenforgalomban a koronavírus miatt, a kiesett bevételt pedig ezermilliárd dollárokban mérik. Néhol azonban még próbálják menteni a szezont.
Azokat a dolgozókat, akiknek menniük kell, a tulajdonos Opus Global Nyrt. szerint elhelyezkedési tanácsadással és átképzési támogatással is segítik.
Csődhullámtól tart az utazásszervező és utazásközvetítő vállalkozások németországi érdekképviselete (Deutscher Reiseverband -DRV) a koronavírus-járvány miatt, a szakmai szövetség vasárnapi közleménye szerint előfordulhat, hogy tagjainak többsége nem éli túl a válságot.
Az emberek szabad mozgását olyan gyorsan helyre kell állítani, amilyen gyorsan csak lehet, de maximális óvatosság mellett. Ugyanis egyetlen járványgóccá váló turisztikai helyszínről rengeteg országba szétterjedhet a vírus.
Későn eszmélt és elégtelenül reagált a járványra – hibáztatják sokan a baloldali kormánykoalíciót Spanyolországban, ahol a halottak lakossághoz viszonyított aránya a legmagasabb Európában.
Azok a szálláshelyek lehetnek előnyben, amelyekben elszigetelten lehet pihenni.
Elbúcsúzhatunk az olcsó repüléstől, ha a járvány első időszaka után szigorúbb távolságtartási szabályokkal kell utazni. De ha nem így lesz, 2020-ban akkor is 100 ezer milliárd forint kárt szenvedhetnek a légitársaságok.
A környék szállodái és panziói többnyire illegálisan töltötték fel belőle a medencéiket, ezért a tó vize elapadt.
A turizmus gyengülését a luxusipar is megszenvedi.
Milyen Mekka zarándokok, a Copacabana Beach strandolók, Velence hajók, Kairó közlekedési dugók nélkül?
További korlátozásokat vezetnek be a koronavírus-járvány terjedésének lassítása érdekében az önkormányzatok országszerte, így a Balaton-parti városokban is. A Velencei-tó, a Dunakanyar és a Tisza-tó települései is azt kérik, hogy a húsvéti hosszú hétvégén mindenki maradjon otthon.
Hatalmasat nőtt január után februárban is a magyar turizmus bevétele, minden adott volt ahhoz, hogy az iparág történetének legjobb évkezdése legyen az idei. A koronavírus azután hetek alatt állította földbe a szektort.
Nyakukon a határidő, mégsem tudják visszafizetni az utazási irodák az utasok pénzét, mert ők sem kapják vissza a szolgáltatóktól. A MUISZ jogszabálymódosítást kér, hogy visszafizetés helyett utalványokat is adhassanak.
Még az is megeshet, hogy a koronavírus lesz az új Özönvíz, és ez törli el az emberiséget a Föld felszínéről. Fölöttébb valószínűtlen, de nem zárhatjuk ki. Ellenben nem zárhatjuk ki azt sem, hogy az ismeretlennel szemben hozott drasztikus intézkedések kára – emberéleteket is beleértve – nagyobb lesz, mint amit a vírus magától okozott volna.
Vasárnaptól bezárnak a szállodák és elkezdik a felújításukat a járvány ideje alatt. Két budapesti hotel azonban nyitva marad, mert ott a rendvédelmi dolgozók vannak elhelyezve.
A Kormányinfón Gulyás Gergely miniszter azt mondta, a kereskedelmi bezárások után a kormány úgy számol, heti szinten ez 140-160 milliárd forintos kiesést jelent. „És akkor még az autógyárak bezárását nem számolom.” A koronavírusos megbetegedettek száma pedig 10-15-ször nagyobb lehet, ugyanis a kormány is úgy számol, hogy „nagy a látencia.” Nem lehet megmondani, hány tünetmentes fertőzött van.