Változtatnak a Viberen a koronavírus miatt
A koronavírus miatt kialakult, sokakat otthoni munkavégzésre és kikapcsolódásra kényszerítő intézkedések miatt megkétszerezi a csoportos hívásokban részt vevők lehetséges számát a Viber.
A koronavírus miatt kialakult, sokakat otthoni munkavégzésre és kikapcsolódásra kényszerítő intézkedések miatt megkétszerezi a csoportos hívásokban részt vevők lehetséges számát a Viber.
Két hetes távmunkát rendeltek el a Kínából visszatérő dolgozóknak.
Az Adózóna nézett utána a szabályoknak.
Míg az Y generáció közel 70 százaléka valószínűleg olyan munkáltatót választ, aki felkínálja a távmunka lehetőségét, az Egyesült Nemzetek kutatása azt találta, hogy a távmunkások 41 százaléka magas stresszről számol be, összehasonlítva az irodában dolgozók 25 százalékos arányával. Az ok – a kutatók szerint – a „szem előtt levés” hatása.
A pénz mellett teljesíthető feladatokra és jó szóra vágynak a középvezetők, akiket ezek híján könnyű elcsábítani, de hátrány, ha nem igazodnak el a NER-ben is.
Fix fizetés, belső hitelesség, távmunka – ezek a legfontosabb kritériumai annak, hogy egy vállalat vonzó legyen Z generációnak. És sokszor ez sem elég, ráadásul a politika is sok fiatalt elűz innen.
Milyen árat kell fizetnünk azért, ha szeretnénk a magunk uraiként ott, és akkor dolgozni, ahol és amikor csak akarunk? Valóban megéri digitális nomád életmódra váltani? És mit szólnak ehhez a munkaadók? Külföldön és Magyarországon élő, kezdő és tapasztalt digitális nomádok meséltek küzdésről és felemelő tapasztalatokról.
Bár a magyar munkáltatók alapvetően a megszokott, vagyis a tipikus foglalkoztatáshoz szoktak, napjainkban hódítanak az új foglalkoztatási formák. De mitől lesz a foglalkoztatás atipikus, mik a szabályai és ki jár jól vele? Ezt vizsgálja cikkében az Adózóna.
Az Európai Unió adatvédelmi szabályozása miatt változik a törvény.
A párizsi metróban néha olyan zsúfoltság van, mint Tokióban, ahol miniirodákat rendeztek be a megállókban, hogy a munkahelyére igyekvő 8 millió polgár elintézhessen egy sürgős e-mailt. A Nikkei.com szerint Tokió így készül a 2020-as olimpiára, amikor a napi nyolcmillió utashoz még 1,3 millió sportrajongó is csatlakozik. Franciaország legnagyobb régiója, az Ile de France annyira fellelkesült a japán példán, hogy szerdától új programot hirdet meg a munkavállalóknak és a munkaadóknak – egyelőre kísérleti jelleggel – a La Défense negyedben.
Egyre elterjedtebb a távmunka Magyarországon is, de a bedolgozói munkaviszonyra is szép számban találunk példát. A két atipikus foglalkoztatási forma fő tudnivalóit mutatta be az Adózóna.
Nem ritka ma már, hogy még otthon is dolgozunk mobileszközünkről, kis túlzással 0-24-ben tartjuk a kapcsolatot a munkahelyünkkel. Ez azonban nemcsak a házasságunknak tesz rosszat.
Legalábbis ezt állítja egy amerikai felmérésben megkérdezettek elsöprő többsége.
Egyre több ember irodája van saját otthonában, egyre több ember dolgozik időről időre otthonról. A kényelem, a saját időbeosztás és a munkaviselet mellőzése mellett számos hátránya is van ennek a munkaformának.
A WordPress.com-nál senki sem jár be dolgozni.
A digitális nomádok nem a munkahelyükön tevékenykednek – tehát kell nekik munkára való hely. Elvégre mégsem ülhetnek mindig valamelyik világváros valamelyik kávéházában.
Távmunka esetén kifejezetten ajánljuk, de egy nagy irodában dolgozva is rendkívül hasznos ez a videós Chrome-bővítmény.
A kollégák nem mindig vannak egy helyen, pláne távmunka esetén, ilyenkor jól jön ez a videós Chrome-bővítmény: saját magyarázatunnkkal együtt felvehetjük, hogy mit kell csinálni egy adott feladatnál.
Nem leányálom egy irodában rostokolni Kanadában sem. Ezért a 28 éves Kate Smith elhatározta: szakít eddigi életével, és digitális nomád lesz. Vagyis vándorúra indul, havonta változtatva lakóhelyét, de nem szakad el a korábbi életétől, mert internet már szinte mindenütt van.
Egy felmérés szerint az európai munkavállalók közel fele jelenlegi fizetése 20 százalékát is hajlandó lenne feláldozni azért, hogy saját lakásában dolgozhasson.