Itt az első teljes kép a 8 kilométeres aszteroidáról, amit megnézett a NASA
A Donaldjohanson aszteroidával még áprilisban találkozott a Lucy űrszonda, és rendkívül kis távolságból tudott róla felvételt készíteni.
A Donaldjohanson aszteroidával még áprilisban találkozott a Lucy űrszonda, és rendkívül kis távolságból tudott róla felvételt készíteni.
Az emberiség történetének első olyan eszköze lehet a Voyager–1 űrszonda, ami eléri a Földtől az 1 fénynap távolságot.
Több mint fél évszázad után tért vissza a Földre.
A New Horizons a galaktikus pólus felé, a sötét égbolt felé fordulva végzett méréseket, amikor különleges adatokat rögzített.
Az Európai Űrügynökség űrszondája, a Hera jelenleg a Dimorphos nevű aszteroida felé tart, hogy méréseket végezzen nála. Útja során azonban a Marsot is megörökítette.
Az Európai Űrügynökség Gaia űrszondája 11 éven át dolgozott az űrben, hogy a méréseiből össze lehessen rakni a Tejútrendszer eddigi legpontosabb térképét. Hamarosan viszont elfogy az üzemanyaga.
A NASA az elmúlt hónapokban többször is sávot váltott, hogy kommunikálni tudjon a Voyager–1 űrszondával. Úgy tűnik, a megoldás sikeres volt.
Az Imperial College London kutatóinak is jutott abból az aszteroidamintából, amit 300 millió kilométerre a Földtől gyűjtött be a japán Hajabusza-2 űrszonda. A vizsgálata nem várt fejleményt hozott.
A Voyager–2 űrszonda negyven évvel ezelőtt furcsa mágneses mezőket mért a két bolygónál, most egy számítógépes szimuláció adhat magyarázatot a jelenségre.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) kutatói kalibrálták a Hera űrszonda optikai kameráit, ami a DART bolygómentő tesztjének utóhatásait méri fel.
Ttöbb olyan műholdat is sikerült lencsevégre kapnia az osztrák Felix Schöfbänkernek, amelyeket felderítésre és nyomon követésre használ az Egyesült Államok. Az amatőr csillagász azt mondja, nem fél attól, hogy ebből problémája lehet.
A NASA mérnökeinek le kellett kapcsolniuk a Voyager–1 űrszonda egyik hajtóművét, mert eltömődött az üzemanyagcsöve. A feladat azonban nem volt egyszerű.
Tesztelte az Európai Űrügynökség a Juice nevű űrszondája műszereit, amelyek a jelek szerint tökéletesen működnek.
Az új-mexikói White Sands tesztterületen landolt a Boeing űrkapszulája.
A Juice űrszonda egy veszélyes manővert hajtott végre a Föld és a Hold segítségével, hogy üzemanyagot spóroljon a későbbi munkájához.
A JUICE űrszonda 2035-ig tartó küldetésének célja a Jupiter és a bolygó három nagy holdjának, az Európának, a Ganümédesznek és a Callistónak a megfigyelése.