A propaganda működése, az erotikus álmok titka és Lucas háborúi: a HVG nagy nyári könyvajánlója 1. rész
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Külön plakátokon hívta fel diákjai figyelmét, hogy allergiás a banánra.
Kis híján tragikus véget ért egy ohiói tanárnő számára egy iskolai "tréfa" - írja az ABC.
A Starling K-8 School egyik művészettanára súlyosan allergiás a banánra, termének ajtaján több plakát is felhívta erre a figyelmet: "banánmentes övezet, kérlek, ha órára jössz, és ettél ma banánt, mindenképpen moss kezet. Köszönöm".
Három hetedikes diák a figyelmeztetést figyelmen kívül hagyva, banánnal kente be a terem ajtajának kilincsét, majd mikor a tanár belépett, megdobálták a maradékkal.
A tanárnő azonnal anafilaxiás sokkot kapott, és hiába adtak neki két epinephrine hatóanyagtartalmú injekciót is, szinte elkékült, illetve majdnem elzáródtak a légútjai.
"Ez felér egy gyilkossági kísérlettel. Mindhárom gyerek tudta, hogy a tanáruk allergiás a banánra, és halálos anafilaxiás sokkot kaphat" - mondta a biztonsági őr, aki az incidens után kihívta a mentőket. A nő állapota a gyors kórházi ellátásnak köszönhetően normalizálódott.
Az eset még az előző iskolaévben történt, de csak most került napvilágra. A diákoknak a fiatalkorúak bírósága elé kellett állniuk, ahol felfüggesztett börtönbüntetést szabtak ki rájuk, illetve mindhármukat áthelyezték egy másik iskolába.
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Mindenre gondoltak azok a csalók, akik a videónkban megszólaló áldozatokat átverték.
Az oroszok novemberben vettek célba egy munkácsi elektromos alállomást.
Távozásuk után a közgyűlés határozatképtelenné vált.
Egyre többen teszik fel ezt a kérdést.
Kapu Tibor első magyar űrhajósként léphetett a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére.
Várnai László elnézést kért a felpofozott diáktól és a képviselőtársaitól is.