Mátyást ugyanis a közhiedelemmel ellentétben nem a Duna jegén kiáltották királlyá, hanem a Rákos-mezőn választották meg a bárói ligák 1458-ban.
A másik pedig, hogy nem koronázták meg ekkor. A koronázásra ugyanis csak apja halála után majd’ nyolc évvel, 1464. március 29-én került sor, Székesfehérváron. A korona ugyanis királlyá választásakor még a Habsburg III. Frigyes birtokában volt, akitől csak 1463-ban tudta visszaszerezni 80 ezer aranyforint és annak ellenében, hogy vállalta: ha nem lesz örököse, a Habsburgokra száll a trón.
A többek között nyilvános szexet, leszbikus királynét – amiért fel is nyomták a TV2-t a Médiahatóságnál, és korhatárbesorolás miatt eljárás is indult –, szerelmi házasságot is felsorakoztató sorozat középkori szexuális hátterét korábban a HVG is megvizsgálta.
A párkapcsolat, a szerelem és a szexualitás központi szerepet játszott a középkori emberek gondolkozásában – mondja Bánki Éva író, irodalomtörténész, aki a Hunyadi-sorozat kapcsán beszélt a középkori emberek lármás, vidám, „közösségi” szexuális életéről is.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.