Kirúgta Straub Dezsőt a Vidám Színpad, ő is csak Facebookról értesült róla
Az eddigi művészeti vezetőt úgy menesztették, hogy neki nem is szóltak.
Az eddigi művészeti vezetőt úgy menesztették, hogy neki nem is szóltak.
Hamarosan visszatér a képernyőre a világot a párhuzamos valóság szörnyeitől megmentő tinédzserek története.
A prostitúcióval is összekapcsolódó emberkereskedelem magyarországi áldozatai között sok az állami gondozott. Egy színházi csapat a fiatalok védelmében két előadással járja a gyerekotthonokat.
Tíz éve nem csinálhatok filmet, mert „nem abba a csapatba vagyok beosztva” – panaszolta a színész-rendező, aki Veiszer Alinda műsorában felháborítónak nevezte a Színház- és Filmművészeti Egyetem átalakítását.
Egy új könyvsorozat bemutatja, miként hódította meg szakmája csúcsát Jane Goodall, Coco Chanel, David Attenborough és Frida Kahlo. A HVG ajánlója a Kicsikből nagyok című könyvsorozathoz.
Mindezt Soros-pénzből. A művész levezette, miért egyértelmű, hogy Márki-Zay Péternek el kell tűnnie a közéletből.
Hogyan lesznek Cézanne súlyos ecsetvonásaiból mértani formák, és miért megkerülhetetlen a magyar festészetben? Mindez kiderül a kilenc évvel a Cézanne és a múlt című kiállítás után, a Szépművészeti Múzeumban a művész hatásáról rendezett tárlaton.
Az ügyvéd szerint védence megvizsgálta a fegyvert, mielőtt Alec Baldwin használta volna.
Terese Magpale Davis azt írta, hogy rendszeresen tartottak megbeszéléseket a biztonságról, és a stáb sem volt gondatlan.
Október és november fordulóján a világ nagy része a halottaira emlékezik, aki teheti, az a temetőkben. Ezek a végső nyughelyek nem csak a gyász fájdalmát jelenítik meg, hanem sokszor a szépségükkel, méltóságukkal, kísértetiességükkel is lenyűgözik az oda látogatókat. A világ legizgalmasabb temetőiben teszünk sétát a képek segítségével.
Ha nem volna közpénzfüggő a művészvilág, a kultúrharcnak sem lenne értelme – véli a több lábon álló szerző, aki régóta dolgozik a magyar szerzői jogvédő egyesületnek is.
A felhajtást és az őrületet vékony vonal választja el egymástól, és az elmúlt hónapban kénytelenek voltunk a kettő között egyensúlyozni. Visszatekintünk a kitömött állatoktól az IMDb-csatatérig terjedő időszakra, hogy aztán levonjuk a következtetést, hogy Facebook nélkül is lehet létezni, ha a helyzet erre kényszerít. Összegyűjöttük az október legjobb, legérdekesebb cikkeit az Élet + Stílus és a Kult rovatból.
A Dűne új, mozis verziója nem kaphat annál nagyobb dicséretet, mint hogy olyan lett, amilyen az alapjául szolgáló könyvsorozat első része. Hangulatában, felépítésében, mindenben. Kritikánk.
Tíz éve, húsz éve, harminc éve kapcsolgatják nálunk a lámpát, és lassan már asztal sincs, de a tombolára azért beszedik a pénzt - von párhuzamot a Tűz van, Babám ikonikus jelenete és a hazai közélet között Simon Márton, aki szerint a slam poetry felfutásában mindenképp pozitív fejlemény, hogy "kiderült, hogy nem húsz embert érdekel a költészet". Éjszaka a konyhában veled akartam beszélgetni címmel jelent meg új verseskötete, ennek apropóján beszélgettünk, de szóba került az SZFE-ügy, az írók közötti széthúzás és az Iamyankkal közös együttműködése is.
A Frank Herbert által felrajzolt távoli jövő bonyolultsága már a Dűne-könyv befogadását is nehezítette, és a regény megfilmesítésének sem kedvezett. Érdemes áttekinteni, melyek voltak azok a csapdák, amelybe a mostani változatot rendező Denis Villeneuve elődei belesétáltak.
Kíméletlen önreflexióval járják körül a majdnem negyvenéves norvég zenekar történetét a múlt héten mozikba került a-ha: A film című zenés dokumentumfilm szereplői. A tagok már nem szívesen ülnek össze, de ettől még barátok.
Világraszóló sikerek után Muhi Andrásnak az elmúlt másfél évben beadott 40 pályázatából egyet sem méltatott figyelemre a Nemzeti Filmintézet. Az általa alapított Inforg Stúdió munkáját A kísérletezés szabadsága címmel a szentendrei MűvészetMalom mutatja be.
A film költségei már meghaladják az 1,14 milliárd forintot.