Az OTP csoport új elnök-vezérigazgatót köszönthetett

Fatér Gyula július 1-jétől a Merkantil Bank elnök-vezérigazgatója. A szakember nem ismeretlenül vágott bele az OTP csoporthoz tartozó pénzintézet vezetésébe. A HVG BrandLabnek elmondta, milyen sikereket ért el külföldön, milyen célokkal érkezett, de beszélt arról is, vezetőként hogyan küzd a kiégés ellen. 


A technokrata láncfűrész felemelkedése és bukása: így építették fel, majd sorvasztották el Elon Musk mindent szétverő csapatát, a DOGE-t

A Trump-kabinet Kormányzati Hatékonyságért Felelős Hivatala sztárprojektként indult, aztán teljes csendben múlt ki, jóval tervezett idejének lejárta előtt. De legalább egyből az eszetlen rombolás szimbólumává vált – és mint kiderült, jóval kevesebb összeget spórolt meg az amerikai kormánynak, mint amit lejelentett. Közben közvetlenül százezrek életét keserítette meg, közvetve pedig milliók szenvedését fokozta a világ legszegényebb szegleteiben.










Mi azokat a dolgokat csináltuk meg, amikről úgy gondoltuk, hogy nincsenek rendben – miben tér el egy hagyományos banktól a magyar neobank?

Mi várhat egy bankra, ha neo? Rákérdeztünk az egyik feltörekvő jelentkezőnél. Kis Ervin Egonnal, a BinX társalapítójával és stratégiai igazgatójával beszélgettünk arról, miért érdemes ilyen lelkesedéssel űzni egy erősen veszteséges vállalkozást, mitől várják a fordulatot, és felhánytorgattunk néhány problémát is, amit látszólag a magyarországi bankpiac nem tud kellő hatékonysággal kezelni.



Benyújtotta Karácsony Budapest 2026-os költségvetését „Új esély” néven, már a kormányváltásra készülve

A jövő évi budapesti büdzsé 532 milliárdos főösszegű tervezetét december 17-i ülésén tárgyalja – első és vélhetően nem utolsó körben – a Fővárosi Közgyűlés. Jövőre az ideinél is nagyobb, 64 milliárdos mínusszal számolnak az állami források és elvonások egyenlegeként. Úgy tűnik, a 2026-os év egy tervezhetetlen, sötét ló, de Karácsony bízik abban, hogy a választás váltást és egy új önkormányzati finanszírozási rendszert hoz.