MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Történetében először külföldi, az amerikai Howard Stringer vezeti a japán Sony Corp. elektronikai vállalatot.
A 63 éves, brit születésű Stringer Idei Nobujukit váltja fel az igazgatótanács elnöke és a vezérigazgató tisztében, az igazgatótanács hétfői döntése szerint. A vezetőváltás június 22-én lép életbe, miután a közgyűlés várhatóan jóváhagyja.
Stringer 1997 óta dolgozik a Sonynál, eddig a cég amerikai részlegét és a szórakoztatóipari üzletágat vezette elnökhelyettesként, és e minőségében ő vezényelte a hollywoodi Metro-Goldwyn-Mayer filmstudió tavalyi felvásárlását egy Sony vezette konzorcium számára tavaly.
A Sony forgalma a tavalyi utolsó negyedévben 7,5 százalékkal 2,15 billió jenre csökkent az egy évvel korábbihoz képest. Miközben a mobilkészülék-gyártás – partnerségben a svéd Ericssonnal – és a szórakoztató üzletág jól teljesít, az elektronikai készülékekből mind kevesebb a bevétel, főleg a piaci árverseny miatt.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.