szerző:
KSH
Tetszett a cikk?

Az idén január-júliusban a kereskedelmi szálláshelyekre 1,9 millió külföldi vendég érkezett, akik több mint 5,9 millió vendégéjszakát töltöttek el, a vendégek száma 2004 azonos időszakához képest 7 százalékkal, a vendégéjszakáké pedig 2 százalékkal nőtt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az első hét hónapban a kereskedelmi szálláshelyek 2 millió belföldi vendéget fogadtak, akik 4,9 millió vendégéjszakát töltöttek el. A vendégek száma 5, a vendégéjszakák száma 3 százalékkal magasabb volt az egy évvel korábbinál.

A kereskedelmi szálláshelyek bevétele összesen 117,8 milliárd forint volt az év első hét hónapjában, ez folyó áron 14 százalékos növekedés.

Az idén az első félévben a kereskedelmi szálláshelyekre 1,5 millió külföldi vendég érkezett, akik 4,4 millió vendégéjszakát töltöttek el, a vendégek száma 2004 első félévéhez képest 9,5 százalékkal, a vendégéjszakáké pedig 4 százalékkal több.

Tavaly január-júliusban a kereskedelmi szálláshelyek több mint 1,7 millió külföldi vendéget fogadtak, akik 5,7 millió vendégéjszakát töltöttek Magyarországon.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

KSH: több a külföldi vendég

Az idén az első félévben a kereskedelmi szálláshelyekre 1,5 millió külföldi vendég érkezett, akik 4,4 millió vendégéjszakát töltöttek el, a vendégek száma 2004 első félévéhez képest 9,5 százalékkal, a vendégéjszakáké pedig 4 százalékkal nőtt - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentéséből.

eurohirek.hu Karrier

Az osztrák egyetemek megnyílnak a külföldiek előtt

Az Európai Bíróság múlt heti döntése szerint az osztrák egyetemi felvételi szabályok sértik az EU-előírásokat, az osztrák felsőoktatás ugyanis különbséget tesz az Ausztriában és a más országban érettségizettek között.

Gazdaság

Özönlenek hozzánk a külföldi nyugdíjasok

Az uniós csatlakozás óta egyre több időskorú külföldi dönt úgy, hogy Magyarországon tölti nyugdíjaséveit. Sokan jönek a jómódúbb nyugat-európai országokból, ami nem csoda, hiszen egy ottani átlagnyugdíjból messze magasabb életszínvonalat teremthetnek maguknak itt, mint odahaza.