Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Ion Tiriac a legvagyonosabb román - legalábbis ez derül ki az ország háromszáz leggazdagabb emberének toplistájából, amelyet az idén is összeállított a Capital című hetilap.
Az összesítés szerint a brassói származású, volt világhírű teniszjátékos, egykori edző és menedzser, mai pénzmágnás és banktulajdonos megelőzte a korábbi listán még vezető helyen szerepelt, Olaszországban élő, földgáz-bizniszben utazó Iosif Constantin Dragant.
A szokásos évi összesítés ugyanis Tiriac összvagyonát egymilliárd dollárnyira becsüli. Dragan vagyona a tavalyi 850 millió dollárhoz képest nem gyarapodott. Harmadik helyen az a Sorin Ovidiu Vantu áll, aki most éppen egy pénzügyi botrány főszereplője. Vagyona a tavalyi félmilliárd dollárról 750 millióra bővült, így a toplistán helyet cserélt az idén 700 millió körül álló nagyváradi Micula-fivérekkel, az European Drinks és -Food tulajdonosaival.
Az ötödik helyet a Paunescu-fivérek foglalják el, a Capital becslései szerint vagyonuk 50-100 millió dollárral, azaz 700 millió dollárnyira bővült. A leggazdagabb politikus az idén a liberális Dinu Patriciu és a konzervatív Dan Voiculescu. Patriciu vagyona 350-ről 450 millió dollárra, Voiculescué 300-ról 350 millióra bővült.
A romániai magyar üzletemberek közül Verestóy Attila RMDSZ-szenátor az egyik legismertebb, vagyona az utóbbi évben 20 százalékkal bovült és a Capital listáján az előkelő 68. helyet hódította meg. Rögtön utána rangsorolják a 69. helyen a kézdivásárhelyi Bába Györgyöt, a Cosmo üzletlánc tulajdonosát.
A Capital rangsorolási szempontja az idén annyiban változott, hogy míg tavaly a háromszázas keretbe még 5 millió dollárra is be lehetett jutni, az idén már csak azokat vette számba, akiknek a vagyona meghaladta a 7 milliót.
A listán lévők összvagyona mintegy 16 milliárd dollár, ami Románia bruttó összjövedelmének 22 százalékát teszi ki és szinte ugyanannyi, mint az országba eddig érkezett külföldi működő tőke értéke.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni, továbbra is hatósági eszközökkel próbálja alacsonyabban tartani az árakat. De sikerült?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Dr. Kincse Csongor arról beszélt, hogy nem kapott egyértelmű választ, amikor a munkába állásról érdeklődött.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.