Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Tavaly Romániában 3171 cég jelentett csődöt, 2004-ben 1969. Ez 61 százalékos növekedés, amelyet szakértők elsősorban a csődtörvény egyszerűsítésének tudnak be.
A csődöktől leginkább veszélyeztetett ágazat a nagykereskedelem ahol a tavalyi teljes csődszám 23 százalékát, 811 csődöt jelentettek. Tavaly a kereskedelem összességében a csődök 45 százalékáért felelt.
A Coface jelentéséből kitűnik, hogy a nagykereskedelem után a legtöbb csődöt a mezőgazdaságban regisztrálták: 16,4 százalékot, ez 587 cég csődjét jelentette. A csődök szempontjából alacsonyabb kockázatú ágazatok az információtechnológia, az energiaágazat, a posta és távközlés. Ezekben a csődök kevesebb mint egy százalékát jelentették. A földrajzi elhelyezkedést tekintve a legtöbb csődbe jutott cég a fővárosban, Bukarestben működött: itt 892 cég ment csődbe tavaly.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az Alzheimer-kór sokkal több nőt érint, mint férfit. Ennek oka nem az, hogy a nők tovább élnek, hanem a hormonháztartásuk sajátossága. Megfelelő életmóddal azonban a kognitív képességek hanyatlása megelőzhető – állítja új könyvében Lisa Mosconi agykutató.