Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Csábító lehetőséget kínálhatnak a fosztogatók számára a kistelepüléseken „leszögelt pénzeszsákok”.
Több mint ezer új bankjegykiadó automatát kell majd a bankoknak telepíteniük a kisebb településeken, Fityeházától Csökölyig idén és jövőre, de azzal, hogy ilyen sok helyszínre kerül egy-egy „pénzeszsák”, jelentősen megnő a velük kapcsolatos kockázat – figyelmeztet a G7.hu.
A készpénzhasználatért valamiért nagyon rajongó, azt alkotmányba is foglaló kormány idén tavasszal döntött úgy, hogy minden településre kötelező lesz ATM-et telepíteni, és ennek költségeit a bankokra hárítja. Az elhatározást végül kissé kilúgozták: egy korábbi kormányinfón kiderült, hogy idén csak az 1000 fő feletti településekre vonatkozik a rendelet, az 500–1000 fő közötti kistelepülések majd jövőre kerülnek sorra.
A lap emlékeztet: bár az MNB rendeletben szabályozza a gépek telepítésének szempontrendszerét, azt nem tisztázzák, hogy mit tartanak megfelelő helyszínnek, és egy sor példát hoznak arra, hogy hol, milyen módszerekkel fosztogatják az automatákat.
Felhívják a figyelmet például arra, hogy Németországban mindennapos az ATM-robbantás, 2021–2023 között évente közel ötszáz eset történt, 60 százalékban sikerrel, ezért meg is duplázták az ilyen bűncselekményekért kiszabható börtönbüntetést (egyről két évre). Egy alkalommal a fosztogatók 165 ezer eurót (66 millió forintot) zsákmányoltak.
Hollandiában a robbantások miatt le is szerelték az automaták túlnyomó részét, az elkövetők ezért fordulhattak Németország felé a lap szerint. A hollandoknál szerveződött a hírhedt Audi gang, a főként marokkói fiatalokból álló ATM-robbantó csoportok egyike.
A lap szerint Svájcban is gyakoriak a fosztogatások: tavalyelőtt 32, tavaly 44 eset volt, főként Bázel környékén. Bécsben tavaly novemberben 24 óra alatt két ATM-et is a levegőbe repítettek, idén februárban pedig a Fertő tó partján, Nezsiderben (Neusiedl am See) is próbálkoztak, de több szlovákiai robbantási kísérlet is volt a közelmúltban.
A G7.hu arra is emlékeztet, hogy a kétezres években vette át a bankrablások szerepét az ATM-ek válogatott módszerekkel történő fosztogatása: szaggatták ki őket autókhoz csatolt drótkötelekkel, robbantások is voltak, és idézik a Nemzeti Nyomozó Iroda akkori bűnügyi főosztályvezetőjét, Dócs Andrást, aki „leszögelt pénzeszsákoknak” nevezte a gépeket.
A HVG 2008-ban írt részletesen a jelenségről, megállapítva, hogy terjedésükben jelentős szerepet játszott az enyhébb büntetés. Az ATM-támadások a 2010-es években csillapodtak le itthon, utoljára 2019–2020-ban követett el nagy sikerű ilyen akciót egy moldáv banda: nyírbátori és jászberényi automatákat pakoltak ki, 50 millió forintot zsákmányolva, de később elfogták őket.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.