Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Horvát lapjelentések szerint a magyar Mol olajipari konszeren 500 millió és egymilliárd euró közötti összeget kíván fordítani finomító-fejlesztésekre Sisak és Rijeka városában.
Mindkét finomító a többségi állami tulajdonban lévő INA olajtársaságé, amelyben a Mol 25 százalék plusz egy részvényes tulajdonnal rendelkezik.
A Mol azt tervezi, hogy tőkeemelést javasol a horvát államnak, amelynek keretében a magyar olajtársaság részesedése megnövekedne az INA-ban – értesült a horvátországi média.
A Mol rendelkezik a beruházások finanszírozásához szükséges eszközökkel. Az idei első félévben adózott eredményét 38 százalékkal 692 millió euróra növelte.
A horvát kormány szeptemberben vagy októberben további INA részesedést kíván a zágrábi tőzsdén keresztül értékesíteni.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
A független kutatók a Tisza egyre tetemesebb előnyét mérik a Fidesszel szemben, a szakma kormánypárti része élesen bírálja őket ezért. Magyarék azonban hiába vezetnek egyelőre, sok idő van még a válaasztásokig.
A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
Magyar Péter sem hagyta szó nélkül.
„Megtiszteltetés, hogy én lehetek az első, akit feljelentettek” – írja.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".