szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nem folyik versenyügyi vizsgálat az OMV-Mol ügylet ügyében az Európai Bizottságon, miután ilyen jellegű felvásárlással kapcsolatos hivatalos értesítés nem érkezett Brüsszelbe - közölte a végrehajtó testület illetékes szóvivője, Jonathan Todd. A belső piaci kérdésekért felelős bizottsági főigazgatóság viszont vizsgálja a héten megszavazott jogszabályt.

A bizottság már korábban jelezte, hogy versenyügyi szervei nem vizsgálódnak sem az OMV kezdeményezte egyesülés, sem a Magyarországon lex Molként emlegetett törvény ügyében.

Ezzel szemben a belső piaci kérdésekért felelős bizottsági főigazgatóság vizsgálja a héten megszavazott jogszabályt, mert azt gyanítja, hogy abban olyan elemek lehetnek, amelyek nincsenek teljes összhangban a tőke szabad áramlását vagy a szabad vállalkozásgyakorlást rögzítő uniós szabályokkal.

Charlie McCreevy, a belső piaci ügyekért felelős biztos még múlt héten levelet írt Kóka János gazdasági és közlekedési miniszternek, és ebben aggodalmát fejezte ki azon híresztelések miatt, hogy a törvény lehetőséget biztosíthat annak megakadályozására, hogy más tagországok vállalatai részesedést szerezzenek magyar cégekben. A törvény elfogadását követően McCreevy szóvivője, Oliver Drewes bejelentette, hogy a bizottság megkezdte a jogszabály összehasonlítását az uniós előírásokkal.

A magyar kormány azt állítja, hogy a lex Mol teljes összhangban van az uniós joggal. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök nemrégiben arról is nyilatkozott, hogy amennyiben e tekintetben mégis probléma merülne fel, korrigálni fogják a törvényt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Elfogadták a lex Molt

Az Országgyűlés hétfőn elfogadta a lex Mol néven emlegetett jogszabályt, vagyis a közellátás biztonsága szempontjából kiemelkedő jelentőségű vállalkozásokat érintő egyes törvények módosítását.

hvg.hu Gazdaság

Mennyit bukhatnak az OMV-vezérek a Mol-on?

Ruttenstorfer, Roiss, Davies, Langanger és Auli, azaz az OMV vezérkara nem keveset kockáztat saját vagyonából is, ha rossz döntést hoz a Mol-felvásárlással kapcsolatban, ugyanis az osztrák cégnél nem garasoskodnak a részvényopciókkal.

hvg.hu/MTI Gazdaság

Lex Mol: szigorú, de nem kirívó eset

A lex Mol mindenképpen erős védelmet jelent a strartégiai vállalatoknak, ám nemzetközi viszonylatban kirívó esetnek semmiféleképpen sem nevezhető – mondta el kérdésünkre Herczenik Ákos, a Raiffeisen részvényelemzője.