szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

„Csak a tények és a jogi helyzet alapján dönthet” az Európai Bizottság (EB) a Magyarország ellen a lex Molként emlegetett törvény kapcsán tavaly novemberben indított kötelezettségszegési eljárásban - írja a HVG.

Ekként kommentálta Charlie McCreevy belső piaci biztos szóvivője, Oliver Drewes azt a szerinte „hasznos” május 29-ei brüsszeli megbeszélést, amelyen a HVG értesülései szerint az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium és az EB tisztázta, milyen módosításokkal egyeztethető össze a közösségi joggal a hazai stratégiai cégek felvásárlását megnehezíteni hivatott lex Mol.

A megoldás reményében találkozott május 20-án Strasbourgban Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter az ír biztossal is, ahol a HVG értesülései szerint azt bizonygatta, Magyarország a külföldiek tulajdonszerzését tekintve nyitott gazdaságpolitikát folytat, és az energiaszektorban is vagy már megvalósította a tulajdonosi szétválasztást célzó bizottsági javaslatokat – a gázpiacon éppen a Mol révén –, vagy támogatja azokat. A vitatott lex Mol-paragrafusok eltörléséért cserébe Draskovics azt szerette volna elérni, hogy az EB ne forszírozza tovább az aranyrészvények ügyét. Addig is folytatódik a Mol és az OMV közötti gazdasági és lélektani háború.

A cikket teljes terjedelmében megtalálja a legfrissebb HVG-ben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Az Európai Bizottság vizsgálatot indít a "lex Mol" miatt

Az Európai Bizottság közölte, hogy vizsgálatnak veti alá a közellátás biztonságának szempontjából különösen fontos vállalatokról szóló magyar szabályozások közelmúltbeli módosítását, a "lex Molt", mert aggódik, hogy az esetleg méltánytalan korlátozásokat tartalmaz a tőke szabad mozgásával kapcsolatban.

Nemzetközi gazdaság

És a lex Mol?

Az úgynevezett lex Mol értékelése szempontjából is tanulságos lehet az Európai Bíróság VW-törvényről hozott minapi...

hvg.hu Gazdaság

Gond lehet a lex Mollal

Az Európai Bíróság úgy döntött, hogy Németországnak meg kell semmisítenie a lex Volkswagen néven ismert törvényét, amely elvi alapjaiban a magyar olajtársaságot védő lex Mol mintájául szolgált. Veszélyben az OMV-vel szemben használt 10 százalékos szavazati korlát?

MTI Gazdaság

Kóka: időben válaszol a kormány Brüsszelnek a lex Molról

A meghatározott határidőre, a megkereséstől számított két hónapon belül elküldi a kormány a lex Mol-lal kapcsolatos válaszát az Európai Bizottságnak - derült ki Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter csütörtökön Brüsszelben tett nyilatkozatából.

MTI Gazdaság

Újabb panaszok a lex Mollal kapcsolatban

Újabb, befektetői panaszokat is vizsgál az Európai Bizottság a lex Mol néven emlegetett magyar törvény ügyében - derül ki abból a válaszból, amelyet Charlie McCreevy belső piaci biztos adott egy brit európai parlamenti képviselőnek, a liberális Bill Newton Dunn-nak.

MTI Gazdaság

Göncz szerint vállalható a lex Mol

Változatlan a magyar álláspont a lex Mollal kapcsolatban, Magyarország elküldte válaszát az Európai Bizottságnak az ügyben, amelyben egyebek mellett további konzultációkat javasol - mondta a külügyminiszter.

Hét nap gazdaság

Alku a lex Molról?

Egyezséggel zárulhat az Európai Bizottság (EB) és a magyar kormány lapzártánk után esedékes tárgyalása a lex Mol...