szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A harkányi önkormányzat eladja a városi gyógyfürdő tíz százalékos tulajdonrészét a létesítményt működtető Harkányi Gyógyfürdő Zrt.-nek – írta szerdán az Új Dunántúli Napló.

A társaság 800 millió forintot fizet a részvényekért, s a város ebből a pénzből fedezi a fürdő élmény- és látványmedencékkel való bővítésénél, illetve a polgármesteri hivatal és a művelődési ház teljes korszerűsítésének pályázatainál az önrészét.

Bédy István polgármester azt mondta, hogy amint arra lehetőség lesz, a város visszavásárolja a tulajdonrészt, de az sem kizárt, hogy a részvénycsomagot kisebbségi tulajdonosoknak továbbértékesítik.

A város első embere a jövőben a fürdő legfeljebb 24 százalékának eladását tartja elképzelhetőnek, mert az önkormányzat semmiképpen nem akar lemondani többségi tulajdonosi pozíciójától.

Harkány önkormányzata 2006 óta a fürdő egyedüli tulajdonosa, miután a részvények 50 százalékát 1,65 milliárd forintért megvette a Baranya Megyei Önkormányzattól.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Budapesti gyógyfürdőfejlesztések

A főváros egyik súlyosan veszteséges vállalata megkísérli, hogy a vidéki wellnessparadicsomokkal és az európai turisztikai attrakciókkal versengve megerősítse Budapest fürdővárosi pozícióját.

MTI Itthon

Megnyitották a szigetvári gyógyfürdőt

Szigetváron a gyógyfürdő ünnepélyes megnyitóján Paizs József, Szigetvár polgármestere elmondta, az önkormányzat és a Sziget-Víz Kft. közös beruházásában, saját forrás és mintegy negyedmilliárd forint állami támogatás felhasználásával épült meg, az 1,2 milliárdba kerülő szigetvári gyógyfürdő.

MTI Plázs

Gyógyfürdő mozgáskorlátozottaknak is

Még nem minden mozgáskorlátozott fedezte fel a közelmúltban akadálymentesített IX. kerületi Dandár utcai gyógyfürdőt, ahol a belépőért jóval kevesebbet kell fizetni, mint más, elegánsabb, híresebb budapesti fürdőkben.

Plázs

Gyógyfürdőturizmus

Ádáz küzdelmet folytatnak a német nyugdíjasokért a magyar gyógyszállók a cseh és lengyel konkurenciával. A tét nem csekély: az EU-csatlakozás óta a bevételek döntő részét hozó külföldi betegek teljes gyógykezelését kötelesek fizetni biztosítóik.