szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Összesen 171 millió forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) négy vállalkozásra: a forgalmazók gyógyhatást tulajdonítottak a Flavin és az Olimpiq StemXcell nevű készítményeknek, ám ezt nem tudták minden kétséget kizáró bizonyítékokkal alátámasztani.

A versenyhivatal pénteki közleménye szerint a Flavin termékek reklámozása során közzétett megtévesztő állítások miatt a Crystal Institute Kft. 59 millió 359 ezer 700, a Flavinárium Zrt.60 millió 874 ezer 900, a Dunai és Társa Bt. Pedig 300 ezer forint bírságot kapott. Ezen túl a GVH a három vállalkozást eltiltotta a jogsértő magatartás folytatásától.

Az Olimpiq StemXcell reklámozása a GVH szerint ugyancsak alkalmas volt a fogyasztók megtévesztésére, mivel az étrend-kiegészítőről a forgalmazók hirdetéseikben azt állították, hogy az alkalmas az őssejtek szaporítására és védelmére, valamint hogy a terméknek gyógyhatása van. Emiatt a StemXcell Kft. 10 millió, a Crystal Institute Kft. 25 millió, a Flavinárium Zrt. 15 millió, a Dunai és Társa Bt. pedig 500 ezer forint bírságot kapott.

A GVH mindkét esetben megállapította, hogy a forgalmazó vállalkozásoknak sem a Flavin termékcsalád, sem a Olimpiq StemXcell esetében nincsenek a reklámjaikban megfogalmazott állításaikat minden kétséget kizáróan alátámasztó tudományos bizonyítékaik arról, hogy a két terméknek valóban gyógyhatása lenne. Emiatt a GVH mindkét esetben a fogyasztók megtévesztése miatt elmarasztalta a vállalkozásokat.

A bírság összegének meghatározásakor mindkét esetben súlyosbító körülménynek vette a GVH, hogy megtévesztő hirdetéseikkel igen sérülékeny fogyasztói réteget céloztak meg, tevékenységüket hosszú időn keresztül folytatták, így a megtévesztő reklámok széles körhöz juthattak el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

A GVH-nak adott igazat egy útépítési kartellügyben az FB

A Fővárosi Bíróság (FB) első fokú ítélete szerint a GVH jogosan állapította meg, hogy kartelleztek az útépítőcégek a 2001-ben és 2002-ben kiírt fővárosi útépítési munkák elnyerése érdekében – közölte a versenyhatóság kedden.

MTI Gazdaság

A GVH szerint nem volt meggy kartell

A piaci folyamatok nyomán alakultak ki a nyomott felvásárlási árak a meggypiacon, és nem a feldolgozók vagy a felvásárlók kartellezése okozta az alacsony árakat - állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), ezért a versenyhatóság a hozzá érkezett mindkét termelői bejelentést elutasította, vizsgálat a meggykartell ügyében nem indul.

MTI Gazdaság

Első fokon pert nyert a GVH az OTP ellen

A Fővárosi Bíróság első fokon elutasította az OTP Bank Nyrt. keresetét, amelyben a bank a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) korábbi, a bankot elmarasztaló és ezért 5 millió forintos bírságot kirovó döntésének felülbírálatát szerette volna elérni - áll a GVH közleményében.

MTI Gazdaság

Engedélyezte a GVH a Magyar Telekom ügyleteit

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) engedélyezte, hogy a Magyar Telekom eladja az RTL Klub televíziós csatornában lévő részesedését és megvásárolja a mobiltartalom szolgáltatási piac vezető vállalkozása, az IKO két cégét.

MTI Gazdaság

Utazási irodákat marasztalt el a GVH

A fogyasztók megtévesztése miatt marasztalt el két utazási irodát, az Unitravel Kft.-t és a Best Reisen Kft.-t a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), bírságot azonban nem szabott ki, mert a jogsértést csekély súlyúnak ítélte.