Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A horvát veteránok befektetési alapja szerdán úgy döntött: mégis eladják a Molnak 7 százaléknyi INA részvénypakettjüket - közölte a Vecernji List napilap internetes kiadása.
A döntés azután született meg, hogy kedden a horvát intézményi befektetők alapjai is kinyilvánították eladási szándékukat. Korábban a nagybefektetők is kevésnek tartották a Mol által részvényenként kínált 2800 kunás (mintegy 95 ezer forintos) árat, a veteránok pedig a legélesebben támadták az ajánlatot azzal, hogy szerintük legalább 4-5 ezer kunát kellene kapniuk az értékpapírokért.
Mindkét csoport döntése mögött valószínűleg az áll, hogy a zágrábi tőzsdén is mutatkoznak a pénzpiaci válság jelei, folyamatosan csökkenek az árak. A horvát olajtársaság részvényeinek árfolyama is tovább esett, a szerdai záró ára 2725 kuna, vagyis az ára így alacsonyabb a magyar cég által kínált összegnél.
Az utóbbi napokban már jelentősebben növekedett azoknak a száma, akik a Mol által kínált árért eladásra kínálták INA-részvényeiket. A horvát központi elszámolóház (SDA) weblapján a legutóbbi, keddi adatok szerint valamivel több mint 138 ezer darab értékpapírt kínáltak fel a Molnak, a letétbe helyezett részvények száma a hét végén még csak 56 ezer volt.
A Mol vételi ajánlata szeptember 5-én jelent meg hivatalosan és október 3-ig érvényes a 2800 kunás ajánlata a közkézen forgó mintegy 3 millió darab INA-részvényre.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.
A fesztivál így is elkezdődik.