szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A nyugat-európai részvénypiacok csütörtökön visszatértek a lejtőre. A bankok 2-12 százalékkal lettek olcsóbbak az utóbbi napok nagy emelkedéseit követő kiigazításban.

Az AstraZeneca gyógyszergyár eredménye és részvényének 6 százalékos olcsóbbodása elvette a befektetők kedvét a menedékrészvényektől is. Az általános hangulatot az is rontotta, hogy az Európai Bizottság délelőtt megjelent felmérése szerint az üzeli hangulat mélypontra került az euróövezetben, majd délután az Egyesült Államokból érkeztek újabb hírek rekord munkanélküliségről és a lakóingatlan-forgalom évtizedek óta nem látott visszaeséséről.

A legmegbízhatóbb európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója 1 százalékos veszteséggel kezdte a napot, és előzetes adat szerint 1,8 százalékos veszteséggel 796,40 ponton végzett, 4,28 százalékkal alacsonyabban az év végi értékénél.

Szerdán 3,2 százalékot nyert, kedden 0,1 százalékot nyert, hétfőn 3,2 százalékot nyert. A múlt héten 5,4 százalékot vesztett, majdnem hatévi mélypontra süllyedve. Az előző héten 7,3 százalékot vesztett. Tavaly 44,78 százalékot vesztett, a tavalyi év a legrosszabb volt a mutató történetében.

A nyugat-európai tőzsdezárás után a New York-i részvénypiacok fő mutatói közül a DJIA 1,86 százalékos, az S&P 500 2,41 százalékos, a Nasdaq összetett mutatója 2,40 százalékos veszteségben volt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gazdaság

Tovább vergődnek a tőzsdék

Néhány a vártnál jobb vagy kevésbé katasztrofális gyorsjelentés elég volt ahhoz, hogy a Wall Street felfelé vegye az irányt: a lendület azonban alig 1 százaléknál már meg is torpant, miután a makrogazdasági mutatók továbbra is a szakadék mélységére figyelmeztetnek.

Gazdaság

Tőzsdei remények: Amerikát megmentik, ugye?

Újra Barack Obamára fogadott szerdán a Wall Street: a bankrészvények szárnyaltak, miután egyre határozottabb formát ölt a beragadt, toxikus eszközök felvásárlásra kitalált "rossz bank" vagy "feketebank" koncepciója. A képviselőház – a kereskedési idő után – megszavazta az újabb gigantikus, 825 milliárd dolláros gazdaságmentő csomagot.